Hollandia: az Ajax hazai veresége

2007.03.05. 00:13
Arveladze (jobbra) korábban az Ajaxban is megfordult, most az Alkmaarnak lövi a gólokat

A svéd Lasse Nilsson első félidei találatával tört borsot a fővárosiak orra alá a Heerenveen.

Az AZ hatalmas sikert aratott az Utrecht otthonában. Martens és a grúz Arveladze gójaival alig több, mint 20 perc után eldőlt a mérkőzés.

Ez továbbra sem a Feyenoord szezonja, a rotterdami szurkolókat már a guta kerülgethette, az utolsó félórában van Hooijdonknak az egyenlítés azért sikerült.

A Heracles Almelo – Den Haag mérkőzésen sokáig Maas büntetője tűnt a döntő momentumnak, a 68. percben aztán egyenlítettek a vendégek. Erre azonban még két válasza is volt a Heraclesnek, így három ponttal elkerültek a kiesőzónától.

HOLLAND ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)
Ajax Amsterdam – SC Heerenveen 0-1 (Nilsson 18.)
Utrecht – AZ 0-4 (Martens 18., Arveladze 22., Dembele 67., Koevermans 86.)
Feyenoord – Roda 1-1 (van Hooijdonk 83., ill. Cissé 56.)
Heracles Almelo – Den Haag 3-1 (Maas 35. – 11-esből, Gluscevic 77., Bridji 83., ill. Mols 68.)