Skócia: kétgólos hátrányból jött vissza a Celtic

2006.12.26. 21:26
Kétgólos hátrányból állt talpra, így kerülte el első hazai vereségét a Celtic a skót első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A 21. fordulóban a Dundee United látogatott a Celtic Parkba, és ért el 2-2-es döntetlent.
Nakamura Sunszuke szerezte a Celtic egyenlítő gólját
A vendégcsapat David Robertson révén szerezte meg a vezetést a 17. percben, majd a trinidad és tobagói csatár, Collin Samuel növelte az előnyt majdnem egyórányi játék után (0-2).

Kritikus volt a helyzet Gordon Strachan csapata szempontjából, de a Celtic képes volt visszavágni.

A 78. percben előbb Darren O'Dea szépített, majd két percen belül a japán Nakamura Sunszuke is gólt szerzett, így egyenlített a zöld-fehér együttes.

A Celticnek ez volt a negyedik döntetlenje a szezonban, és már 52 pontja van. A második helyre az Aberdeen jött fel, amely 3-1-re nyerte a Kilmarnock ellen. Harmadik a Rangers, ám a másik fővárosi sztárcsapat visszaszerezheti az első számú üldöző szerepét, hiszen még nem játszott ebben a fordulóban.

A Rangers aktuális ellenfele az Inverness, a találkozót szerdán rendezik meg.

A negyedik helyen álló Hearts kiélezett mérkőzésen 3-2-re legyőzte az emberhátrányban játszó Hiberniant. A győztes találatot a litván Saulius Mikoliunas szerezte.

SKÓT ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

A 21. FORDULÓ MAI EREDMÉNYEI:
  • Hearts–Hibernian 3-2 (Hartley 2., Jankauskas 49., Mikoliunas 70., ill. Killen 55., Shiels 61. – 11-esből)
  • St. Mirren–Falkirk 1-0 (Lappin 67.)
  • Aberdeen–Kilmarnock 3-1 (Maguire 6., Nicholson 9., Lovell 87., ill. Naismith 89.)
  • Celtic–Dundee United 2-2 (O'Dea 78., Nakamura 80., ill. Robertson 17., Samuel 58.)
  • Dunfermline–Motherwell 0-2 (Fitzpatrick 26., McDonald 79.)