Didier Drogba a válogatottban is gólerős

2006.11.15. 21:35
Didier Drogba góljával győzött Elefáncsontpart labdarúgó-válogatottja Svédország ellen a két együttes franciaországi barátságos mérkőzésén.
Didier Drogba majdnem mindig jó helyen van jó időben

A Chelsea fantasztikus formában játszó, a legutóbbi angol bajnoki fordulóban mesterhármast elérő csatára a 37. percben talált be a skandinávok kapujába; ekkor Drogba Bakary Kone remek passzát fejelte Rami Shaaban mellett a hálóba.

A svédek remekül kezdték a meccset, többet veszélyeztettek, és már öt peerc után megszerezhették volna a vezetést, de Markus Rosenberg egészen közelről, óriási helyzetben hibázott.

Lars Lagerbäck együttese – amelyből hiányzott a csapatkapitány Fredrik Ljungberg – a szünet utáni első percekben is csak a balsorsot átkozhatta, na meg Boubacar Barryt, az afrikaiak kapusát, aki elképesztő bravúrral hárított Lasse Nilsson próbálkozásánál.

Az svédek részéről Kennedy Bakircioglu is kihagyott két ígéretes helyzetet, így 1-0 maradt az eredmény a lefújásig a két ország futballtörténetének első egymás elleni összecsapásán.