Hollandia: Utrechtben nyert az Ajax

2006.10.01. 20:21
Idegenben gyűjtötte be a három pontot az Ajax Amsterdam labdarúgó-csapata a bajnokság 6. fordulójában.
Az Ajax hamar vezetést szerzett, Sneijder passza után az egykori barcelonai Gabri volt eredményes. A félidő lefújása előtt megduplázta előnyét a vendégcsapat, az előrehúzódó Heitinga vette be Vorm kapuját.A hajrá nagy izgalmakat hozott, előbb a 80. percben Gregor van Dijk értékesített egy büntetőt, ám a 82. és a 84. percben is beszedett egy-egy sárgalapot, utóbbival már járt a piros is.Az Utrecht azonban nem roppant össze a francia középcsatár, Marc-Antoine Fortune a 85. percben egyenlített, de a 87. percben az egy perccel korábban beállt dán csatár, Kenneth Perez kiharcolta az Ajax-győzelmét.Az amszterdamiak egyébként legutolsó hét meccsükből hatot elvesztettek az utrechti stadionban.6. forduló:
Utrecht-Ajax Amsterdam 2-3 (Van Dijk 80.-11-es, Fortune 85. ill. Gabri 7., Heitinga 45., Perez 87.)