Franciaország: Husztiék döntetlenje, a Lyon még jobban elhúzhat

2005.12.10. 23:05
Huszti Szabolcs lágyéksürlése miatt nem lépett pályára az FC Metz csapatában, amely a Sochaux vendégeként 1-1-es döntetlent ért el a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.
Laurent Faubert (középen), a Bordeaux játékosa és "druszája", Laurent Bonnart fejpárbaja Le Mans-ben
Reuters
Reuters

A magyar középpályás együttesében a koreai An Dzsung-hvan volt eredményes a 9. percben, miután a hazaiaknál Isabey már a második percben megszerezte a vezetést. A hátralévő több mint nyolcvan percben már nem esett gól, így a meccs 1-1-gyel zárult.

A franciák reményei szerint Huszti a következő fordulóban már segítheti csapatát.

Rangadót nyert az Olympique Marseille Vadócz Krisztián gárdája, a vendég Auxerre ellen, a győztes találatot a szenegáli Mamadou Niang már a második percben megszerezte (1-0).

A Marseille ezzel feljött a hatodik helyre, míg az Auxerre második maradt, de ezt annak is köszönheti, hogy a harmadik helyezett Bordeaux kikapott Le Mans-ban.

A listavezető Lyont követő két együttes vereségéből a Paris Saint-Germain is hasznot húzott, hiszen a fővárosiak a portugál Pauleta duplájával 2-0-ra legyőzték a Rennes-t, és egy pontra fölzárkóztak a Bordeaux mögé a negyedik helyen.

A címvédő és éllovas Lyon vasárnap a St. Etienne vendége lesz, és ha ismét győz, az előnye 14 pontra nőhet az Auxerre előtt.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1), 18. forduló:
Lille Lens 0-0
Le Mans Bordeaux 1-0 (Bangoura 43.)
Marseille Auxerre 1-0 (Niang 2.)
Nancy Strasbourg 1-2 (Zerka 47., ill. Pagis 37. – 11-esből, Diane 53.)
Nice Ajaccio 1-0 (Kone 47.)
Paris SG Rennes 2-0 (Pauleta 39., 64.)
Sochaux Metz 1-1 (Isabey 2., ill. An Dzsung-hvan 9.)
Toulouse Troyes 2-1 (Bergougnoux 45., Mathieu 90., ill. Grax 6.)
A Nantes–Monaco és a St. Etienne–Olympique Lyon mérkőzést vasárnap rendezik meg.