TÜKÖR

Bognár GyörgyBognár György
Vágólapra másolva!
2009.08.06. 23:33
Címkék

Mindannyiunknak, akik szeretjük a magyar labdarúgást – edző, játékos vagy éppen szurkoló –, fontos a Debrecen nemzetközi kupasikere. A Loki révén hosszú idő után újból bekapcsolódhatunk az európai futballélet vérkeringésébe.

Mi kell ahhoz, hogy ez megvalósuljon?

Kedvező sorsolás, jó játék, megfelelő stratégia. Az infra-strukturális háttér európai színvonaláról ne beszéljünk, mert az nincs megoldva. Az eddig lejátszott hat tétmérkőzést értékelve úgy ítélem meg, Herczeg Andrásék jó úton járnak, mégpedig azért, mert előtérbe helyezik a BL-selejtező fontosságát a hazai bajnoki mérkőzésekkel szemben. A Diósgyőr–DVSC meccsen a hazaiak ugyan jól játszottak, de a debreceni fiatalok is közel álltak a győzelemhez, és csak a – szerintem – jogtalanul megítélt büntető miatt kaptak ki. Ez is azt bizonyítja, a játékoskeret megfelelő erőt képvisel ahhoz, hogy több fronton is helytálljon, nem lemondva egyetlen magyar bajnoki pontról sem. A kupamérkőzéseken mutatott teljesítmény – kivétel a Kalmar elleni visszavágó – is megfelelő volt, úgyhogy mindkét forduló után örömmel nyugtázhattuk: a jobbik csapat lépett tovább.

A szerdai, Levadia elleni visszavágón is érezhető volt, ha szükség lett volna nagyobb iramra, több kezdeményezésre, a Loki tudott volna újítani. Viszont az összeállítást nézegetve most már sokadszor nem vagyok kibékülve sem Dudu, sem pedig Adamo Coulibaly játékával, főleg úgy, hogy Oláh Lóránt kispados. Rudolf Gergelyt közepes formájában is szívesen nézem, mert tudom, van mögötte tudás, tehetség, és előbb vagy utóbb elkapja a fonalat, de a két afrikai légiósról már korántsem ilyen jók a benyomásaim. A játékkészségük, technikai tudásuk nem jelent nagy segítséget a DVSC-nek. Természetesen én csak a mérkőzések alapján ítélek, így edzőkollégáim meglátásait elfogadom – sőt tőlem bárki szerepelhet a kezdőcsapatban, továbbra is szurkolok a futballjáért és eredményeiért is szerethető Debrecennek.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: három meccs az NB I-ben, forduló az NB II-ben és az NB III-ban is

Minden más foci
4 órája

Hornyák Zsolt csapata megtréfálta a Ferencvárost; Káprázatos ünnepséget szervezett a Magyar Ökölvívók Szövetsége a Hősök terén

E-újság
4 órája

Darts: Tizedik WDF-tornáját nyerte meg Tekauer Gréta Budapesten

Egyéb egyéni
5 órája

Az Alavés hajrágóllal győzte le a Levantét

Spanyol labdarúgás
5 órája

Saját élőink – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
5 órája

Szombat esti kohászat – Malonyai Péter jegyzete

Kosárlabda
5 órája

HunGarian Baja: Krotov nyert, Lukács az ötödik!

Egyéb autó-motor
5 órája

Robertson pazar csatában legyőzte O’Sullivant

Egyéb egyéni
6 órája
Ezek is érdekelhetik