Jóllehet még csak tervezet, több fórumon máris az amatőr ökölvívás végnapjait vizionálják a nemzetközi szövetség (AIBA) legújabb ötlete kapcsán. Holott még csak szó sem esett róla, ami az interneten már terjed, vagyis hogy profik is indulhatnak az olimpián az amatőrök között. Pusztán arról van szó, hogy az AIBA a szeptemberi, milánói vb után új sorozatot indít, inkább a profi szabályokra hajazó megoldásokkal (ötször három perc, fejvédő nélkül, 10-15 ezer dolláros fellépti díj – hogy csak a legfontosabbakat említsük), viszont átjárhatóság nélkül. Azaz: aki most profi, az is marad, és aki benevez ebbe a sorozatba, alapvetően amatőr státusú bunyósnak számít, és indulhat az olimpián.
„Az a célunk, hogy ne az anyagiakon múljon, ki a profi, és ki az amatőr – mondta erre Csötönyi Sándor, az európai konföderáció alelnöke. – Több mint húsz profi szövetség van, komolytalanná tették magukat, mi pedig választási lehetőséget akarunk kínálni. Van olyan profi világbajnok, akit egy közepes képességű válogatott ökölvívó is megverne. Le akarjuk bontani a határokat, csak éppen fordítva, mint ahogyan azt sokan gondolják. Nem az amatőr bokszot akarjuk felszámolni, hanem erősíteni a saját bázisunkat.”
Az Independent brit lap olyan dokumentumokat szerzett meg, amelyek szerint a tajvani Vu Csing-kuo vezette szervezet egyfajta ligát szeretne létrehozni, súlycsoportonként nyolc bokszolóval, akik egyéniben és csapatban (Európa, Ázsia, Amerika) versenyeznének. A résztvevőknek szerződést kell aláírniuk, ugyanakkor ha hivatalosan is olimpiai résztvevők lesznek, a „Boksz világsorozat” (ez lenne a kezdeményezés hivatalos neve) keretein belül azonnal újra amatőr szabályok szerint kell küzdeniük.
Még a milánói vb előtt döntenek egy másik fajsúlyos kérdésben: augusztus 22-én a NOB-nak arról kell határoznia, hogy a női boksz felkerüljön a londoni olimpia műsorába vagy sem. Csötönyi Sándor tájékoztatása szerint az AIBA három súlycsoportért harcol (51, 60, 75 kg), cserébe pedig beáldozna egyet a férfiak tizenegy kategóriájából. Utóbbiról ugyan hivatalos információ nem látott napvilágot, de a versenyek nevezési listáit látva senki sem lepődne meg a 48 kilósok viadalainak eltűnésén.