Öt játékos ingyen is elmehet

S. Zs.S. Zs.
Vágólapra másolva!
2009.06.26. 23:36
Címkék

Németh Gábor – Megyesi József, Varga Dániel, Debreceni András, Takács Ákos – Benjamin, Hidi Patrik – Moreira, Ivancsics Gellért, Diego – Zsolnai Róbert.

Nincs kizárva, hogy körülbelül ebben az összeállításban lép pályára a Bp. Honvéd szombat délelőtt fél tizenegykor a szlovák élvonalban szereplő FK LAFC Lucenec (Losonc) ellen. Sisa Tibor vezetőedző szerint a szlovák csapatok kemények és gyorsak, erőszakos futballt játszanak, egy ilyen felkészülési mérkőzés remek teszt lehet. Annál is inkább, mert több játékost egyelőre csak próbálgat a piros-fekete klub: Megyesi József ferencvárosi nevelés, legutóbb a másodosztályban szereplő Kozármislenyben játszott, Varga Dániel Budaörsön futballozott, de bizonyos, hogy a második félidőben még több próbajátékos szóhoz juthat. Leginkább azok, akik korábban az NB III-ban futballoztak a Honvéd második csapatában, és a bajnoki címet megnyerve a második osztályba léphettek.

A további erősítési tervekről a szakvezető úgy vélekedett: rettentően szűk a hazai piac, a néhány szabad játékost keresi mindenki, így ők az utolsó pillanatig kivárnak – a legjobb ajánlatot kisajtolva a jelentkezőkből.

Már korábban bejelentette a klub, hogy több játékosáról is lemond: szabadlistára kerültek meghatározó futballisták is. Nos, péntek délután a Bp. Honvéd közös megegyezéssel szerződést bontott Bojtor Lászlóval, Genitóval, Koós Gáborral, Maróti Bélával és Rabóczki Balázzsal – ezek a játékosok tehát ingyen távozhatnak.

„Azt gondoljuk, így könnyebben tudnak csapatot váltani a fut­ballisták – mondta Gács Pál, a Honvéd ügyvezetője. – Ha a szakmai stáb nem is számít rájuk, attól még a klub nem akarja megnehezíteni az életüket. Kevés pénz van a magyar futballban, aligha tudta volna őket bárki is szerződésből kivásárolni. A szintén szabadlistás Hercegfalvi Zoltáné más eset, érte több ajánlatot is kaptunk, őt úgy szeretnénk értékesíteni, hogy klubunk is bevételhez jusson.”

Legfrissebb hírek

Bolla Bendegúz a Kl-továbbjutásról: Én akartam rúgni az ötödik tizenegyest

Európa-konferencialiga
3 perce

„Csakis az ETO Stadionban!” – üzentek a győriek a Kl-selejtezős rájátszásról

Európa-konferencialiga
29 perce

A matétea is összeköti Szoboszlai Dominiket és Alexis Mac Allistert

Angol labdarúgás
35 perce

Botrány Vas Blanka versenyén, öt csapatot kizárt az UCI az első szakasz előtt

Kerékpár
39 perce

NB I: halaszt a Kl-selejtező rájátszásába jutó ETO; ekkor játsszák a DVSC–FTC meccset a 6. fordulóban

Labdarúgó NB I
51 perce

NB I: Mumusával játszik az FTC, Robbie Keane először győzné le Hornyák Zsoltot

Labdarúgó NB I
51 perce

Idő előtt véget ért a magyar bajnok távolugró szezonja

Atlétika
1 órája

LIGUE 1 2025–2026 – MENETREND, EREDMÉNYEK, TABELLA

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik