A bajnoké a nyitány

TÓTH ANITATÓTH ANITA
Vágólapra másolva!
2009.04.06. 11:27
Címkék

Spitzmüller Csaba bevette az egri várat. Na jó, a várba nem ment be, de közvetlenül előtte, a Dobó téren ünnepelte az idénynyitón aratott győzelmét, amely azért is volt különleges, mert még sohasem diadalmaskodott Egerben. Mostanáig. A bajnoki címvédő 25 másodperces előnnyel fordult (a pályán szerzett 15-höz jött még tíz, mert Herczig Norbertet megbüntették útvonalelhagyásért), s ezt okosan beosztva nyert.

„Lottóznom kellene, hiszen előre megmondtam, hogy tizedmásodpercekre menő küzdelmet vívunk majd Herczig Norbival és Érdi Tibivel. Élveztük a csatát, húzós tempót diktáltunk, de azért nem vállaltunk túl sok rizikót” – mondta Spitzmüller, aki ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, és zsinórban a hatodik futamgyőzelmét aratta.

Herczig Norbert mindent megtett, hogy elhalássza a bajnok orra elől a dicsőséget (öt részsikert aratott), ám ez végül nem sikerült, ami jóformán már szombaton eldőlt a lassú defekttel és a fent említett büntetéssel... Az időeredmények azonban biztatóak, izgalmas folytatást ígér, hogy vasárnap a 27.4 kilométeres siroki szakaszon hárman voltak három (!) másodpercen belül.

„Mindenki a határokat feszegeti, a hátralévő viadalokon is az dönt majd, kinek jobbak az idegei” – vélekedett Herczig, aki tudja jól, ifjabb Érdi Tiborral is számolniuk kell, hiszen a fiatal pilóta három gyorsaságit nyert meg, s ha nincs a szombati lassú defekt (továbbá emiatt a két megpördülés), bizony a végső elsőségért is harcolhatott volna. „Versenyképesek vagyunk, ami jó hír, mert nagy terveink vannak” – mondta Érdi, akinek nem is kell túl sokáig várnia a revánsra, mivel három hét múlva Miskolcon folytatódik a küzdelem.

Eredmények a 16. oldalon

Legfrissebb hírek

Barcelona: szabotálja kapustársa benevezését Ter Stegen

Spanyol labdarúgás
14 perce

Slot elégedett az új igazolásokkal, köztük Kerkez Milossal

Angol labdarúgás
17 perce

Bulit csaptak Osimhennek, új szerződést kínálnak Rodrinak – keddi transzferhíradó

Minden más foci
24 perce

F1 75: tömegkarambol, dühöngő Schumacher és a Jordan első győzelme

F1
33 perce

Szívszorítóan szólt a Liverpool himnusza a Bilbao elleni meccsen – videó

Angol labdarúgás
48 perce

Pécsi Ármin remek védéssel váltott ki tapsvihart a liverpooli lelátón – videó

Légiósok
54 perce

A szövetséget indulatosan támadó írással akciózik a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
1 órája

Labdarúgás: csaknem 1300 fiatalperc az NB I 2. fordulójában

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik