Csíki csapat

(K. GY.)(K. GY.)
2009.03.05. 01:36

Az elmúlt héten mutatkozott be a nagyközönségnek Románia egyetlen kontinentális besorolású profi kerékpáros csapata. A Tusnád Cycling Team tizenhét versenyzőből áll, közülük kilencen tagjai a kontinentális gárdának. Az istálló három magyar kerekest is szerződtetett. Szeghalmi Bálint az olasz Cinelli ODP-től érkezett, és az egyetlen az együttesből, aki az idén már nyert versenyt, ráadásul 2007-ben magyar bajnok volt. Lengyel Tamás négy évvel ezelőtt a Tour de Hongrie-n diadalmaskodott, ő legutóbbi a norvég Sparebanken Vestben szerepelt. A harmadik magyarországi bringás, Kiss Gergely az Atlantis Casino KSE-től szerződött Erdélybe. Mellettük három szlovén is van a csapatban, Simon Stritof és Marcel Ternovsek már tavaly is a csíkiaknál versenyzett, Jan Erik Rozicot viszont most igazolták. A csapatnak még három erdélyi versenyzője is van, Csicsáki Tamás, Novák Károly Eduárd és Serbán Albert Filon személyében. A csapatkapitány Novák Károly Eduárd (korábban gyorskorcsolyában vb-11. volt) a pekingi paralimpián második helyet szerzett, 2005-ben Európa-bajnokságot, egy évvel később vb-ezüstérmet nyert a mozgássérült sportolók között. Novák nyolc éve lábfejprotézissel versenyez, ugyanis egy autóbalesetben szenvedettt sérülést követően amputálták jobb lábfejét. Kerékpárosként Romániában az ép sportolók között is több remek eredményt ért el, két éve a Román körversenyen negyedik lett. A csapat szponzora a csíkszeredai polgármesteri hivatal mellett a Székelyföldi kerékpáros körverseny egyik szervezője is.