Drámák a kispadon

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2008.10.20. 03:23
Noha a REAC a Kecskeméttől (0–1), a BFC Siófok pedig az MTK Budapesttől (1–2) szenvedett vereséget, egyik csapatot, ezzel együtt a két szakvezetőt, Aczél Zoltánt és Détári Lajost sem érheti kritika a mutatott játék miatt. De mindketten tapasztalták: öt perc alatt nagyot fordulhat a világ…

Amikor egy kiélezett csatában a pillanat tört része is sokat számít, öt perc örökkévalósággal ér fel. Háromszáz másodperc – ennyi idő alatt bárki a mennybe mehet, de ugyanúgy megjárhatja a poklok poklát is. Sokat beszélhetne erről a REAC vezetőedzője, Aczél Zoltán, valamint a Siófok klubmenedzsere, Détári Lajos. Ami a két fiatal szakembert összeköti: sárga-kék csapatuk kieső helyen áll, és szombaton újfent kénytelenek voltak gratulálni az ellenfél edzőjének. Rákospalotán egy kihagyott tizenegyes miatt maradt a 0–1, a Hidegkuti-stadionban pedig fordítottak a hazaiak, így a vége 2–1-es kék-fehér siker. Aczél Zoltán és Détári Lajos is tudja már: ilyenkor nehéz elviselni a kispad mellett, hogy ekkorát fordul a világ – öt perc alatt…