Megvan a kötelező, kemény meccsen begyűrtük a spanyolokat

2008.08.14. 07:20
Az A-csoport harmadik fordulójában Kemény Dénes csapatának az eddig százszázalékos, bár jelentősebb ellenféllel eddig még nem találkozó Spanyolországgal kellett megküzdenie. Nos, Kásásék kissé álmosan kezdtek, de a félidőre némileg helyreállt a rend, és egy góllal vezettünk. A harmadik negyed eseménytelenségét követően aztán egy Kásás- és egy Kis Gábor-találattal kialakult a 8–5-ös végeredmény.
Szécsi (pirosban) bravúrjainak és kitűnő védekezésünknek köszönhetően legyőztük a spanyolokat
Fotó: MTI
Fotó: MTI

Nem kezdett jól a magyar válogatott a harmadik csoportmérkőzésén, a spanyolok ellen. Kemény Dénes csapata rögtön az elején kétgólos hátrányba került, a védekezésünkben és a támadójátékban is akadtak bőven hibák.

Aztán Benedek Tibor villant egyet és szépítettünk, azonban az irányítást még mindig nem tudtuk átvenni. Egy Pérez- és egy Varga Dénes-gólt követően lett vége az első negyednek, ekkor 3–2 volt Spanyolország javára.

A második negyedben némileg helyreállt a rend, Kásás Tamás elhozta a labdát a ráúszásban, majd három perccel később – Benedek és Kiss Gergely révén – már 4–3-ra mi vezettünk. Ezt követően egy gól itt, kettő ott, és már úgy nézett ki, hogy 5–5-tel zárul a félidő, de Varga Dénes kilenc másodperccel a vége előtt bebombázott egy emberfórt, így egygólos magyar vezetéssel zárult a második játékrész.

A harmadik negyedben nem született gól, nem ment a játék a fiúknak, nem sikerült kihasználni az emberfórokat, mindössze két kapufáig jutottunk. Ami némileg megnyugtatóan hathatott, hogy a védekezésünkkel nem volt nagyobb gond, így minden kritikus pillanatot megúsztunk. A harmadik negyed után tehát: Magyarország–Spanyolország 6–5

Az utolsó etapban az addig halványabb teljesítményt nyújtó Kásás Tamás kihasználta a tizedik magyar emberelőnyt, így végre két góllal vezettünk. Ez megnyugtatta a csapatot, hiszen két perccel később Kis Gábor révén már 8–5 volt ide.

Remek védekezésünknek köszönhetően az utolsó két negyedben már nem kaptunk gólt, így végül hárommal vertük a spanyolokat. Az eredménnyel a „Kemény-csapat” nagy lépést tett a csoportelsőség felé.

Ide kattintva elolvashatja, hogyan alakult a mérkőzés!

FÉRFI VÍZILABDA

A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Magyarország–Spanyolország 8–5 (2–3, 4–2, 0–0, 2–0)
Gólszerzők: Benedek 2, Varga Dénes 2, Kis G. 2, Kiss G., Kásás, ill. Molina 2, Pérez, F. Perrone, Minguell