Csütörtökön és pénteken nyugodtabb napok vártak, várnak a Francia körverseny mezőnyére. Pontosabban a legjobbakra, akik testben és lélekben már a szombati időfutamra hangolnak, azonban a két nap kiváló alkalmat nyújtott a szökevényeknek, hogy ha valakiben még volt elég erő, akkor ország-világnak megmutathatta magát, s csapata szponzorait.
A 18. szakaszon is többen próbálkoztak ezzel, végül kettő plusz három kerekes járt sikerrel: a német Marcus Burghardt és a spanyol Carlos Barredo nagyjából tíz perccel járt a mezőny előtt, mögöttük négy perccel pedig a spanyol Mikel Astarloza, illetve a francia Romain Feillu, valamint Christophe Le Mevel triója tempózott. Az utolsó öt kilométerhez érve Barredo folyamatosan támadott, hiszen tudta, a sprintben Burghardt jobb nála, ám a Team Columbia bringása minden akcióra tudott válaszolni. A hajrában mintha pályaversenyen lettünk volna, a két kerekes egymásra várt, szinte már megálltak, Barredo nem mert indítani, majd amikor Burghardt robbantott, tehetetlen volt, és már csak a kormányt csapkodhatta dühében: a 200 méteres, állórajtos versenyt a német nyerte meg.
A szökevényekkel ellentétben sokkal rosszabb helyzetben volt az olasz Damiano Cunego és négy csapattársa, akik Burghardthoz és Barredóhoz hasonlóan szintén mintegy tíz percre voltak a mezőnytől – ők ennyivel maradtak le. A Giro-győztes (2004) Cunego és az orosz Alekszandr Bocsarov a 28. kilométernél bukott. A Lampre olasz bringását perceken keresztül ápolták. Négy társa is lemaradt, hogy segítsen, ám hiába tekertek azonban helyenként hatvan kilométer per órás tempót, nem tudtak felzárkózni, így a győzelmi reményeit már rég eltemető Cunego csak a becsületéért küzdött, és azért, hogy a limitidőn belül érjen célba. Végül hősies küzdelem árán, húsz perces hátrányal beérkezett, sérülései miatt azonban este feladta a versenyt.
A hajrában a főmezőnytől még öten elléptek, Andy Schleck árnyékként követte Roman Kreuzigert, nehogy egy másodpercet is hozzon rajta a fehér trikóért (legjobb 25 éven aluli kerékpáros) zajló versenyben, a mezőnyhajrát pedig a zöld trikós (legjobb sprinter) Óscar Freire Gómez nyerte meg. Az összetettben továbbra is Carlos Sastre vezet, akiről szülőhelyén, Madrid elővárosában, Leganesben utcát neveznének el.
A Tourhoz kapcsolódó hírek szerint a versenyről Riccardo Ricco doppingvétsége után viszszalépő, majd a főszponzorát elveszítő Saunier Duval-Scott csapatának kisebbik támogatója (a Scott cég) bejelentette, a Saunier Duvallal szemben nem fordít hátat a sportágnak, mondván, szeretne lehetőséget adni a gárda tehetséges versenyzőinek. Ricco és csapattársa, Piepoli ügye kapcsán az Olasz Profi Kerékpárosok Szövetsége felvetette, hogy vezessék be az örökös eltiltást, mivel annak lenne jelentős visszatartó ereje, ha Riccót például két esztendőre eltiltják, akkor 26 éves korában már újra versenyezhet – mintha mi sem történt volna. A szakasz során a Schleck fivérek édesapja vezette autót állították meg a francia vámosok, ám nem találtak doppingszert.