Sprint a győzelemért

A. A.A. A.
2008.06.30. 01:21

Bajai győztese lett a Triatlon Tour bajai állomásának, de nem Bajai. A Sugovicában leúszott 750 méter, 20 kilométer kerékpározás és 5 kilométer futás után, pontosabban az utolsó versenyszám legvégén két helybéli atléta, Faldum Gábor és Bajai Péter futott versenyt a győzelemért, így aztán a sprinttávolságon valóban sprintverseny döntött Faldum javára. A hölgyek között is felállhatott hazai triatlonos a dobogóra, Koch Renáta második lett. Az U23-as korú versenyzőt – aki korábban vb-bronzérmet nyert korosztályában, az idén pedig nyolcadik lett a vancouveri világbajnokságon – egy még fiatalabb magyar sportoló előzte meg, Tóth Zsófia. Az oroszlányiak juniorja korosztályos vb-bronzérmesként érkezett haza június derekán Kanadából, és már a Triatlon Tour előző állomásán, Balatonfüreden is esélyesként állt rajthoz. Ott végül harmadik lett, most kárpótolta magát.