Az „elismert jós” szerint 20 érmet nyer Magyarország az olimpián

2008.06.16. 11:19
Egy rendkívül aprólékos, tudományos elemzés alapján Magyarország 5 arany-, 4 ezüst- és 11 bronzéremre számíthat a pekingi játékokon - legalábbis az olasz olimpiai mozgalom egyik ismert és elismert személyisége, Luciano Barra szerint.
Luciano Barra Athén előtti jóslatai is "helytállóak" voltak
Fotó: Németh Ferenc (archív)

Luciano Barra - aki a torinói játékok kormánybiztosa is volt - már Athén előtt is készített hasonló analízist, akkor telibe találta a magyar csapat helyezését az éremtáblán (13.), az összes medália számát kissé túlbecsülte (23 - végül 17 lett), az aranyokét viszont kissé alább (5 – nyolcat nyertünk végül).

Az elmúlt évek eredményeit számítógépes analízissel vizsgáló szakember legutóbb közzéadott jóslatában már az öttusa-világbajnokság adatai is szerepelnek, a 20 érem pedig egészen biztatónak tetszik.

„Reméljük, azért aranyból többet nyerünk, bár a húsz éremmel látatlanban kiegyeznénk”– mondta Kovács Tamás, a MOB sportigazgatója, aki Medvegy Iván főmunkatárssal szintén készített több statisztikát is, s ez alapján 6-7 aranyérmet, és szintén 20, vagy annál valamivel kevesebb érmet jósol összességében – hiszen a magyar sportolók szinte tökéletesen lemásolták azt a produkciót, amit az athéni olimpiát megelőző esztendőkben nyújtottak.

Érdekesség, hogy az utolsó két olimpián „percre pontosan” ugyanannyi érmet szereztek versenyzőink, Sydneyben és Athénben is 8–6–3 volt a magyar mutató. Schmitt Pál, a MOB elnöke a 3x6-ot tűzte ki célként – a magyar sport jelenlegi állapotát ismerve valóban ez volna a realitás.