Hokifellegvár születik

KOVÁCS GÁBORKOVÁCS GÁBOR
Vágólapra másolva!
2008.06.15. 00:49
Címkék
Napsütés, a készülő babgulyás illata és számtalan hokirajongó fogadta azokat, akik szombat dél táján kilátogattak a Kamaraerdei Ifjúsági Parkba, ahol a Budapest Stars jégkorongegyesület tartotta szokásos évzáróját és díjkiosztóját – ezúttal fontos bejelentéssel kiegészítve.

Még alig múlt el tíz óra, amikor már gyerekzsivaj töltötte be a Kamaraerdei Ifjúsági Park egy részét, ugyanis a jégkorongcsapat legkisebbjei ekkorra már felfedezték, mi több, be is lakták a közeli focipályát. Ahogy teltmúlt az idő, sorra jöttek a gyerekek és szüleik, így mire – némi csúszással – megkezdődött a délre kiírt hivatalos sajtótájékoztató, népes tömeg várta a sportegyesület elnöke, Szabó István beszédét.

„Ismét sikeres évet zártunk – kezdte az elnök. – Korosztályos csapataink az idén is kitettek magukért, és mind a hazai, mind a szlovák bajnokságban kiemelkedő eredményeket értek el. Emellett rendeződött a klub csarnokának helyzete is, így jövőre még szebb idők jöhetnek.

Az elnök szavai után egyesével díjazták az elmúlt szezon legjobbjait a szupermini korcsoporttól (6–7 évesek) egészen az ifikig. Miután mindenki megkapta a maga érmét, emléklapját vagy kupáját, következhetett a nagy bejelentés, amire a jelenlévők többsége már nagyon várt.

„Először februárban ült össze a vezetőség, hogy felnőttcsapat létrehozásáról tárgyaljon – elevenítette fel Szabó István a tél történéseit. – Volt egy korosztályunk, amelyik juniorbajnokság hiányában az idén kiöregedett volna; mi viszont nem akartuk elengedni a játékosainkat. Aztán a válogatott csodát tett, feljutott az A-csoportba, ezzel pedig fontos és eladható sportág lett a jégkorong, mi pedig meglovagoltuk a hirtelen jött népszerűséget. Felvettük a kapcsolatot Kangyal Balázzsal, a válogatott csapatkapitányával, aki szinte azonnal igent mondott a hívásunkra, így a következő szezonban játékosként és klubigazgatóként is számíthatunk rá. Ő volt az, aki felépítette a csapatot, neki köszönhetjük a többi válogatott játékos érkezését.”

Ezt követően – a szurkolók vastapsa mellett – a Szapporóban csodát tévők közül négyen, Kangyal Balázs, Svasznek Bence, Gröschl Tamás és Majoross Gergely hivatalosan is aláírták szerződésüket, így mostantól mindannyian a Budapest Stars igazolt játékosai. Az említett négy hokis mellett a fővárosi klub megállapodott a jelenleg Chicagóban tartózkodó Holéczy Rogerrel is, így a magyar válogatott harmadik sora gyakorlatilag egész évben együtt játszhat – már ha ezt a vezetőedzőnek kinevezett Robert Spisak is úgy gondolja.

Legfrissebb hírek

Az utolsó negyedben teljesen szétesett a Sopron, a DVTK egyenlített a női kosárlabda NB I döntőjében

Kosárlabda
10 perce

A Falco 100 pont fölött a férfi kosár NB I rájátszásának nyitányán, a ZTE elrabolta a DEAC pályaelőnyét

Kosárlabda
11 perce

Gálfi Dalma bejutott az oeirasi tenisztorna fináléjába

Tenisz
23 perce

Egy góllal verte meg a ligautolsót a Napoli

Olasz labdarúgás
26 perce

Vámos Petra nyolc gólt szerzett, a Metz nagy lépést tett a továbbjutás felé a női kézi BL-ben

Kézilabda
38 perce

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
1 órája

Győrben is nyert a Pécs, bronzérmes a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
1 órája

A DVSC könnyedén verte meg a Budaörsöt a női kézi NB I-ben

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik