Visszavágásra várva

M. A.M. A.
Vágólapra másolva!
2007.12.12. 00:05
Címkék

Eljött a visszavágás ideje: roppant kellemetlen vereségbe szaladt bele az Euroliga nyitó fordulójában a magyar bajnokság címvédője, az MKBEuroleasing Sopron, amely 87–67-re kapott ki idegenben az ESB Lille Métropole-tól november hetedikén. A franciák meglepték Székely Norbert együttesét, mert teljesen mást játszottak, mint amire a videoelemzés után számított a soproniak szakmai stábja.

,,Egy meccset láttunk tőlük, amelyet a francia bajnokság nyitó fordulójában, Párizsban léptek felw, ahhoz képest teljesen más sebességgel, más aktivitással, és mondhatom azt is, teljesen más dimenzióban játszottak, ráadásul a taktikai repertoárjuk is színesebb volt. De a kosárlabdának ez a lényege: vannak olyan helyzetek, amelyekből ki kell kecmeregni, valami történik a pályán, és arra reagál a másik fél. Most mi próbálunk meg előrébb lenni egy picivel, ám nehéz a dolgom, mert nagyon jó edzője van az ellenfélnek, igen változatosan játszatja csapatát. Például most is más a szerkezete, mint az évad elején volt, mert alkalmazkodott az állítólag áldott állapotban lévő litván center, Iveta Marcauskaité kieséséhez” – elemezte az ellenfelet a hazaiak trénere.

Székely Norbertet természetesen arról is faggatunk, miként dolgozta, illetve dolgoztatta fel tanítványaival a legutóbbi, vasárnapi veresé get, amely nem is annyira a ténye, hanem a különbsége miatt volt fájó Károlyi And reáéknak. Mert ahogy egy hónapja Franciaországban, Pécsett is 20 ponttal (81–61) kaptak ki, így nagyban csökkent az esélyük az alapszakasz megnyerésére. Ezzel kapcsolatban a szakvezető a következőket mondta: „Mindenkit megvisel a helyzet, nyomai maradnak az ilyen kudarcnak a fejekben, így most az a feladatunk, hogy ezeket kitöröljük. Szerdán a mérkőzés első percétől kezdve azt várom, hogy koncentrált és pontos legyen a csapat, e téren remélek változást, mert Pécsett ebben voltunk gyengék.”

Noha az ominózus meccs óta kevés idő telt el, tehát keveset is edzhetett együtt az együttes, az edző bizakodó. Szerinte ugyanis a játékosok jól dolgoznak a gyakorlásokon, ráadásul végre számításba veheti a sokáig sérüléssel bajlódó horvát centert, a 23 éves, 195 centi magas Iva Sliskovicot is, akinek az ESB Lille Métropole elleni lehet az első tétmeccse az MKBEuroleasing Sopron színeiben.

Legfrissebb hírek

Az utolsó negyedben 33 pontot szerezve, utolsó másodperces mezőnygóllal nyert a Broncos – videók

Amerikai sportok
31 perce

Hétfői sportműsor: angol, olasz és spanyol bajnoki, NB II-es meccs

Birkózás
5 órája

Gödörben a Liverpool; Újpesti pontszerzés a Fradi ellen, Varga Barnabással a kapuban

E-újság
5 órája

A tökéletes hétvégét teljesítő Verstappen úgy érzi, van esélye a címvédésre

F1
5 órája

Már filmen is legenda – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
5 órája

Gödörben a Liverpool – Thury Gábor jegyzete

Angol labdarúgás
5 órája

Nathan Aspinall oktatta a mezőnyt Hildesheimben

Egyéb egyéni
6 órája

Rafael Leao duplájával a Milan élre ugrott a Fiorentina-meccs után

Olasz labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik