Megjöttek a sztárok

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2007.12.09. 23:14
Címkék
Megérkeztek Budapestre a hétfői teniszgála sztárvendégei: Szávay Ágnes mellett Ana Ivanovics, Ivan Ljubicic és Tommy Robredo is pályára lép 18 órától a Syma-rendezvénycsarnokban.

Szalay Péter gálaigazgató elégedetten járhatta be vasárnap a Syma Sport- és Rendezvénycsarnokot, hiszen szinte minden készen állt a hétfő esti II. Kenó Nemzetközi Teniszgálára. Közben a részt vevő világsztárok is elkezdtek szállingózni: a spanyol Tommy Robredo már a vasárnapi ebédet is Budapesten költötte el, sőt délután befutott leendő ellenfele, a horvát Ivan Ljubicic, este pedig Ana Ivanovics is, akinek Szávay Ágnes lesz a „kihívója” a program fő műsorszámában.

Nem akármilyen csemegét ígér a két mérkőzés, elvégre Ljubicic tavaly még harmadik volt a világranglistán, Robredo pedig jelenleg is az első tízben tanyázik. Ami a hölgyeket illeti, nem szorulnak különösebb bemutatásra: Ivanovics amellett, hogy az egyik legcsinosabb játékos az egyetemes sporttörténelemben, két Grand Slam-tornán is a négy közé jutott, és a Roland Garroson csak a fináléban kapott ki Justine Henintől. A nemzetközi élvonalba az idén berobbanó Szávay Ágnes (ne felejtsük, jó egy éve 308. volt a világranglistán, jelenleg a 19.) pedig tavasz óta először szerepelhet hazai közönség előtt.

A két találkozóval azonban nem zárul le az események sora: lesz itt kerekes székes teniszbemutatótól kezdve a páros menők brillírozásáig (a francia Henri Leconte és az iráni Manszur Bahrami segédei Noszály Sándor és Sávolt Attila lesznek) mindenféle program, és még Talmácsi Gábor is szerepet kap a gálán, amelynek végén fontos sportdiplomáciai eseményre is sor kerül – a Magyar és a Szerb Teniszszövetség elöljárói írnak alá együttműködési megállapodást.

Legfrissebb hírek

Liverpoolban és Nápolyban is szívesen látnák Kevin De Bruynét – sajtóhír

Olasz labdarúgás
22 perce

Kézilabda: rekordhosszúságú eltiltást kapott az ellenfele orrát törő osztrák játékos

Kézilabda
1 órája

Vívás: versenyből is megárt a sok a szövetségi kapitány szerint

Utánpótlássport
1 órája

Birkózás: Végh Richárd nagy álma a következő olimpia

Birkózás
1 órája

„Arteta nagy barátom, de...” – Luis Enrique a PSG továbbjutása után

Bajnokok Ligája
1 órája

Címlapsztori: jobban szeret a háttérben „dobolni” Damir Krznar, az Újpest vezetőedzője

Labdarúgó NB I
1 órája

NB II: ismét képernyőre kerül a Kazincbarcika

Labdarúgó NB II
2 órája

„Miért ne? Csak rajtunk áll” – Terbócs István szerint meglepetést okozhat hokiválogatottunk a németek ellen

Jégkorong
2 órája
Ezek is érdekelhetik