Sturm viharos címvédése

T. G.T. G.
2007.10.21. 23:12

Viharos összecsapáson, a lehető legkisebb különbséggel védte meg a Bokszvilágszövetség (WBA) középsúlyú világbajnoki címét a német Felix Sturm: kötelező címvédő mérkőzésén Halléban döntetlent bokszolt az amerikai Randy Griffin ellen. Egy pontozó Sturmot (115–114), egy Griffint látta jobbnak (114–117), a harmadik döntetlenre adta a mérkőzést (114–114). A találkozót az amerikai bunyós kezdte aktívabban, de Sturm (28–2–1, 12 K. O.) az első menetekben pontos egyenesekkel operált. Griffin (24–1–3, 12 K. O.) letámadta a címvédőt, aki ugyan kevesebb akciót indított, de találati aránya nem volt rosszabb ellenfelénél. A találkozó végére Sturm szemmel láthatóan elkészült erejével, ráadásul Griffin nem akarta a pontozókra bízni a döntést, mindent egy lapra feltéve rohamozott, de hiába. Annyira szoros volt a meccs, hogy a pontozók döntésére tíz percet kellett várni a meccs után.