Pokoli forróságban küzdenek a legjobbak

TÓTH ANITATÓTH ANITA
Vágólapra másolva!
2007.09.21. 00:25
Címkék
Mindössze négy futam van hátra a gyorsaságimotoros-világbajnokságból, amelynek programjában a hét végén a Japán Nagydíj szerepel. Talmácsi Gábor a nyolcadliteres géposztály éllovasaként érkezett Motegibe, és feltett szándéka, hogy megtartsa pozícióját.

Pokoli meleg van Japánban – szokatlanul meleg. A hőmérő higanyszála csütörtökön 36 fokig kúszott fel, pedig erre csak Malajziában számít a mezőny. Ám az idén korábban kezdődnek a megpróbáltatások, és erre fel kell készülni.

„A legfontosabb, hogy a lehető legtöbbet kell inni: vízből és izotóniás italokból egyaránt – mondta Talmácsi Gábor. – A sisakon ilyenkor kinyitjuk az összes szellőzőt, és valamiféle betétet tapasztunk a homlokunkra, hogy menet közben ne folyjon a szemünkbe az izzadság, mert az eléggé akadályozna. Egyébként nincsenek illúzióim: valószínűleg fojtogató hőség lesz a sisak alatt.”

A kánikula ellenére Talmácsi nem szakított régi jó szokásával, ezúttal is gyalog járta be a motegi pályát, amelyen túl sok változás nem történt tavaly óta. És ez jó hír, mert a magyarnak fekszik a japán aszfaltcsík, az első idényében, 2001-ben itt érte el a legjobb eredményét (hatodik lett), itt szerzett először pole pozíciót (2005), és bár a tavalyi eredménye nem volt túl daliás (a 9. helyen végzett), ez nem keseríti el, hiszen akkor folyamatosan technikai gondokkal küszködött. Ami a technikát illeti, a magyar pilóta Apriliáján egyelőre nem változtattak a múlt hét végi portugál viadal óta.

A japán helyszín különlegessége, hogy itt a vb-mezőny összes pilótája ugyanabban a szállodában lakik (a pályától egy kilométerre), így van lehetőségük, hogy egy kicsit öszszejöjjenek, együtt vacsorázzanak, beszélgessenek.

Talmácsi például a 250-es vbnegyedik Alvaro Bautistával lakik egy szobában (érthető okok miatt nem akarták legfőbb riválisával, Hector Faubellel összezárni), és az ausztrál MotoGP-sztár, Chris Vermeulen vitte vissza robogóján a hotelbe. Szóval lehet mondani, jóban vannak.

És mindenekelőtt elismerik a másik tudását, tehetségét.

De visszatérve még a csütörtöki napra, Talmácsi a szabadidejét is motorok társaságában töltötte:

elment a Honda-múzeumba, ahol a gyár összes győztes versenygépét (gyorsasági és Dakarmotorokat, Formula–1-es autókat) kiállították, és a hangjukat is meg lehetett hallgatni. Csak hogy Talma el ne szokjon a versenyhangulattól, bár ez a veszély nem fenyeget, hiszen alig egy napja volt a pihenésre a hazaérkezés és az elutazás között...

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: Szeged–Barcelona a férfi kézi BL-ben, ETO FC Győr–MTK női MK-döntő

Minden más foci
2 órája

Lőw Zsolt: Nem voltam felkészülve a vezetőedzői felkérésre, de élvezem a szerepkört; Ismét a Fradi lesz a Paks ellenfele a kupadöntőben

E-újság
3 órája

Egy csónakban – Morvai Katalin publicisztikája

Egyéb egyéni
3 órája

Sorminta kupával – Deák Zsigmond jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

A Barcelona és a Real Madrid is hátrányban az Euroligában

Kosárlabda
4 órája

A Real Madrid Arda Güler góljával hozta a kötelezőt, és tapad a Barcelonára

Spanyol labdarúgás
4 órája

A frissebb Milan nyerte a városi derbit, az Intert búcsúztatva bejutott az Olasz Kupa döntőjébe

Olasz labdarúgás
4 órája

Csak ikszelt az Arsenal, de a Liverpool még így sem bajnok

Angol labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik