Sikeres magyar szereplés a 100 kilométeres Európa- és világbajnokságon

2007.09.20. 15:21
A válogatott futókon kívül a 100 km-es nyílt versenyben részt vett Vozár Attila, az 50 km-es nyílt versenyben pedig Biri Ferenc, Csőre Ernő, Kőrösi András és Steib Péter.
Versenyzőink eredményei közül kiemelkedő volt Zabari János teljesítménye, aki az EB-n 6., a VB-n pedig 10. helyen végzett, talán minden idők legerősebb mezőnyében. Zabari a tavalyi év után ismét teljesítette a nemzetközi A szintet, méghozzá új egyéni csúccsal. Eredményesek voltak az 50 km-es nyílt verseny magyar résztvevői is, hiszen Biri és Steib is kiváló időeredményt ért el, amellyel nem csak a verseny első két helyezését szerezték meg, hanem kvalifikálták magukat az októberi palermói 50 km-es Világ Kupa döntő futamára is.Női versenyzőink közül a legjobban Wermescher Ildikó szerepelt, aki nemzetközi B szintet ért el. Az említett futókon kívül még ketten értek el nemzetközi C minősítést: Hajduska Balázs és Farkas Gabriella.Hosszú idő után ismét sikeresen szerepelt a csapatversenyben Magyarország férfi és női válogatottja. A férfi csapat európai 7. helyezése és a női csapat 6. helyezése egyaránt előrelépés az utóbbi évek eredményeihez képest.