Eb-selejtezők: Skócia együttese két góllal verte a litvánokat

A skót labdarúgó-válogatott 3-1-re verte Litvánia együttesét az Eb-selejtezők B csoportjában.
McCulloch és Cesnauskis harca a labdáért
Reuters
Reuters

Alex McLeish együttese bő félóra elteltével szerezte meg a vezetést: Fletcher ívelt jobbról középre egy szabadrúgást, és Boyd védőjét megelőzve fejelt a hálóba.

A 61. percben a gólpasszt adó Fletcher a saját kapuja előtt tüsténtkedett, nem túl szerencsésen, ugyanis a tizenhatoson belül szabálytalankodott Mikoliunasszal szemben. A játékvezető büntetőt ítélt, Danilevicius pedig a kapu közepébe lőtt.

A skótokat nem fogta meg az egyenlítés, a 77. percben újra náluk volt az előny: a csereként beállt Maloney beadása jó helyzetben találta McManust, akinek nem okozott gondot közelről a hálóba helyezni. Hat perccel később McFadden már bebiztosította a sikert.
B csoport:
SKócia-Litvánia 3-1 (Boyd 31., McManus 77., McFadden 83. ill. Danilevicius 61.-11-es)