Eb-selejtezők: idegenben nyert Románia, kikaptak az északírek

2007.09.08. 20:43
A román labdarúgó-válogatott 3-1-es győzelmet aratott Fehéroroszországban. Észak-Írország vereséget szenvedett Lettországban Eb-selejtezőn.
Adrian Mutu (középen) két gólt szerzett
Reuters
Reuters

A román csapat az első negyedóra letelte után szerzett vezetést Minszkben, Mutu lőtt a bal alsó sarokba. Sokáig nem örülhettek a vezetésnek a vendégek, ugyanis négy perc múlva Romascsenko kapott jó labdát Hlebtől, majd jobbal a hálóba lőtt.

A szünetre mégis a román együttes vonulhatott előnnyel, ugyanis Marin beadását Dica bólintotta a hálóba.

A 77. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, Homutovszkij szabálytalankodott Mutuval szemben a tizenhatoson belül, és a sértett értékesítette a büntetőt.

Megszerezte második győzelmét Lettország gárdája, és nem kisebb skalpot gyűjtöttek be, mint az északírekét. Pedig a vendégek az első félidőben aktívabbak voltak, de nem találták meg az utat a kapuig

A második játékrészben esett a találkozó egyetlen gólja, Bleidelis beadását Baird segítette a saját kapujába.
F csoport:
Lettország - Észak-Írország 1-0 (Baird 56.-öngól)
G csoport:
Fehéroroszország - Románia 1-3 (Romascsenko 20. ill. Mutu 16., 77.-11-es, Dica 42.)