Győzünk?Győzünk?
Erre most mit mondhatnék? – kérdezett vissza Várhidi Péter. – Olyan csapattal játszunk, amelyben tizenegy poszton világklasszis szerepel, rólunk ez nem mondható el.
Tehát kikapunk?
– Semmiképpen sem szeretnénk! Amikor egy csapat a világbajnok ellen játszik, tapasztalataim szerint megkétszereződik az ereje – ez nem ugyanaz, mint mondjuk Norvégia ellen pályára lépni, még ha az tétmeccs is volt. Az olaszokat hétről hétre látjuk a televízióban, még mindenki emlékezetében élénken él a tavalyi vébé, tehát számunkra kiemelkedő esemény, hogy a világbajnokkal mérhetjük össze tudásunkat.
Éppen ezért nem tart attól, hogy néhány tapasztalatlanabb játékosa
megilletődötten lép majd pályára?
Nem, mert szerintem vagány gyerekek alkotják a keretet, és túlnyomó részük külföldön futballozik, ahol találkozott már világsztárokkal. Inkább arra figyelek, hogy a nagy bizonyítási vágyban nehogy túlpörögjenek néhányan, mert az legalább annyira káros lehet.
Az utóbbi hetek-, illetve hónapokbeli ügyek, például Koman Vladimir esete, mennyire nyomta rá bélyegét a válogatott felkészülésére?
Semennyire. Én csak örülök, ha a média rendszeresen talál olyan játékosokat, akik méltóak lehetnek a válogatottságra, hiszen ez a választék bővülését jelenti, de két hete én már kizárólag az olaszok elleni meccsre összpontosítok.
Ön a sporttelevízióban a kapitányi poszt elnyerése előtt az olasz bajnoki mérkőzések szakkommentátora volt, tehát alaposan ismeri az ellenfelet. Meg tudja önt még lepni kollégája, Roberto Donadoni?
Biztosan. Emlékezzen viszsza a világbajnokságon a német–olasz elődöntőre, amelyen a hosszabbításban az olaszok olyan váratlan taktikai húzással rukkoltak ki, amilyenre senki sem számított. Amúgy is úgy tartom, hogy az olasz labdarúgás büszkélkedhet a leggazdagabb taktikai repertoárral az egész világon, amelyhez fegyelmezett játék párosul. Egy mérkőzésen belül három-négy variációban is képesek futballozni, még csere nélkül is.
Milyen olasz válogatottra számít a Puskásstadionban?
Abból indulok ki, hogy az ellenfél nem kísérletezik, ezt a szeptember nyolcadiki, franciák elleni Európa-bajnoki selejtező előtt nem engedi meg magának. De Roberto Donadoni bárhogy keverheti a kártyát, igazából akkor sem lepődnék meg, ha három csatárt küldene pályára.
Térjünk át a magyar válogatottra. A védelem előtt játszó két ütköző középpályás kivételével a többi posztra már kijelölte a játékosokat. Mi alapján dönt majd?
Sok szempont befolyásol, és komolyan mondom, még nem tudom, hogy Vass Ádám, Tóth Balázs, Tőzsér Dániel, Filkor Attila és Leandro közül ki legyen az a kettő, aki a kezdőcsapat tagja lesz. Ez a szerepkör rettenetesen fontos, rengeteg futást, ütközést igényel, szerintem csere nélkül nem is lehet végigjátszani az olaszok ellen.
Mondok két szempontot: Tóth Balázs eddig mindig kezdett, az pedig
Folytatás a 3. oldalon