A címvédő menekülése

B. M.B. M.
Vágólapra másolva!
2007.07.15. 23:30
Címkék

A Federation-kupa elődöntő jében a negyedik találkozó vége felé valószínűleg sokan egy lyukas eurocenttel sem fogadtak volna a címvédő olaszok továbbjutására Castellaneta Marinában. A házigazda 1–1-gyel zárta az első napot a franciák ellen, Francesca Schiavone ugyanis meglepetésre legyőzte Amélie Mauresmót. Vasárnap azonban a korábbi világelső kiköszörülte a csorbát, és három szettben megverte a szombaton megsérült Tathiana Garbin helyére beugró Mara Santangelót. Jöhetett a negyedik meccs, amelyen Tatiana Golovin elbukta ugyan az első szettet Schiavone ellen, ám ezután sokáig ellenállhatatlanul teniszezett: 6:2-re nyerte meg a második játszmát, a harmadikban pedig 5:2-es előnyre tett szert, és már csak két labdamenetre volt a továbbjutást érő győzelemtől. Ekkor azonban ellenfele megrázta magát, kiváló játékkal hozta a következő öt játékot, és vele a meccset is. Schiavone kis pihenő után párosban is pályára lépett, és Roberta Vinci oldalán kiharcolta az újabb győzelmet, amellyel Olaszország jutott be a fináléba.

A franciák pedig csak azon gondolkodhatnak, nem kellett volna-e mégis benevezniük a wimbledoni döntős Marion Bartolit, akit szövetségi kapitányuk mondvacsinált indokokkal tett ki a csapatból.

Az amerikai–orosz elődöntőben Venus Williams mindkét egyest megnyerte, ám Nadja Petrova is legyőzte Meilen Tut, így a lapzártánk után befejeződő párosmérkőzés döntött a továbbjutásról.

Legfrissebb hírek

Verstappen megverte a McLareneket; Hülkenberg negyedik az austini sprintidőmérőn

F1
4 órája

Kék Cápák az egész világon – Moncz Attila publicisztikája

Foci vb 2026
5 órája

Ezer nap Los Angelesig – Thury Gábor jegyzete

Egyéb egyéni
5 órája

Szombati sportműsor: Paks–DVSC, MTK–Nyíregyháza, ETO FC–DVTK az NB I-ben

Minden más foci
5 órája

Belgrádban hasalt el a Real Madrid, Törökországban hengerelt a Panathinaikosz a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
5 órája

Még 1000 nap Los Angelesig; Teófilo Cubillas-exkluzív

E-újság
5 órája

Sorozatban négy nyeretlen meccs után újra győzött az Espanyol

Spanyol labdarúgás
5 órája

Mindkét Doué fivér gólpasszt adott, a PSG nem bírt odahaza a Strasbourggal

Francia labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik