Rövid pálya, szokatlan időrend

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
Vágólapra másolva!
2007.06.26. 22:59
Címkék

A kilenc női és 17 férfi kajakos ból, valamint 13 kenusból álló magyar válogatott kedden indul el a spanyolországi Pontevedrába, ahol csütörtöktől vasárnapig rendezik meg a síkvízi Európa-bajnokságot. A Galícia szívében, az Atlanti-óceán partján sorra kerülő verseny fontos eleme a hazai válogatórendszernek: az érmet nyerő egységek kiharcolják az augusztusi, duisburgi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon való indulás jogát. (A nem olimpiai távú négyesek esetében csak a győzelem kvalifikál.)

„Remélem, hogy a tizenkét olimpiai számban már az Európa-bajnokságon kialakul a vb-csapat, és minél kevesebb számban kell újabb válogatót rendezni – mondta Angyal Zoltán szövetségi kapitány. – Nem

lesz egyszerű verseny, hiszen a pálya és a szokatlan időrend valószínűleg nehéz feladat elé állítja a versenyzőket.”

A pálya nagyon rövid, ráadásul nincs felevezősáv, így szinte lehetetlen a vízen bemelegíteni a futamok előtt. A versenyek mindennap 11 órakor, illetve délután öt és hat órakor rajtolnak, ami szintén szokatlan, hiszen áltaalában jóval korábban kezdődnek a futamok. Az eseményről a szervezők hibájából nem lesz televíziós közvetítés – emiatt a magyar szövetség panasszal él az európai szövetség vezetőinél –, de a Magyar Rádió élőben számol be a szombat-vasárnapi döntőkről.

Legfrissebb hírek

Megsérült a Real Madrid argentin középpályása, kihagyja a Liverpool elleni csörtét

Spanyol labdarúgás
17 perce

Serie A: nem mond le a nyeretlen Fiorentina vezetőedzője

Olasz labdarúgás
31 perce

Az összes kontinenst „meghódítaná” minden idők legjobb maratonfutója

Atlétika
1 órája

Heti légiósprogram: Liverpool–Real Madrid után Manchester City–Liverpool

Légiósok
1 órája

Most egy Premier League-csapattal hozták hírbe Robbie Keane-t – sajtóhír

Angol labdarúgás
1 órája

Márton Luana a 32 között búcsúzott a kínai Grand Slam Challenge-versenyen

Egyéb egyéni
2 órája

Úszás: visszatért régi edzőjéhez Jackl Vivien

Úszás
2 órája

Schmidt Ádám: Minden edző törekedjen a legmagasabb szintű képzésre

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik