Az elnök emberei

Pajor-Gyulai LászlóPajor-Gyulai László
Vágólapra másolva!
2007.04.13. 00:16
Címkék
Öt nap és megtudjuk, tizenkét ember hogyan döntött a sorsunkról. Az UEFA végrehajtó bizottsága tizennégy tagú, ám érdekeltként az ukrán Hrihorij Szurkisz és az olasz Franco Carraro nem szavazhat. Szerda délelőttig, amikor Michel Platini elnök bejelenti, melyik pályázó kap jogot a 2012-es futball Európa-bajnokság rendezésére, csak találgathatunk, hogy vajon milyen döntés születik.

A kombinációk óvatosak, ab ban viszont mindenki egyetért, hogy jobbak lennének az esélyeink, ha a februári tisztújító kongresszuson Lennart Johansson marad az UEFA elnöke. Most Joseph Blatter FIFAelnök akarata érvényesül, neki még Michael Platinire, az Európai Labdarúgó-szövetség jelenlegi elnökére is jelentős befolyása van. Az nem titok, hogy a háttérben minden egyes pályázó igyekszik „megdolgozni” a döntéshozókat, próbálnak a kedvükben járni. Nagy kérdés az is, hogy ha az első körben kiesik mondjuk a lengyel–ukrán pályázat, akkor a korábban rá voksolók a horvát–magyar duó vagy az olaszok mellé állnak-e. Mi a háttérinformációk alapján azt próbáljuk kitalálni, vajon mekkora a mi pályázatunk támogatottsága.

Michael Platini elnök

Francia, 1955. június 21-én született. Háromszoros aranylabdás labdarúgó, anyanyelvén kívül olaszul és angolul beszél, hobbija a golf és a futball, főállásban a francia szövetség alelnöke.

Kulcsember lesz a döntés során, mert szavazategyenlőség esetén az ő voksa duplán számít. Állítólag kijelentette, hogy olaszpárti, ezt múltja is magyarázza, hiszen éveken át volt a Juventus játékosa. Elnökként ez lesz az első jelentős döntése. Bár egyes hírek szerint a horvát–magyar pályázat mellett is elkötelezte magát, valószínű, hogy az olaszokat támogatja.

Senes Erzik első alelnök

Török, 1942. szeptember 18-án született. Anyanyelvén kívül angolul beszél, hobbija az utazás, az olvasás és a jazz, főállásban a Cankurtaran Holding igazgatótanácsának a tagja, a török szövetség tiszteletbeli elnöke.

Négy éve nem szavazott, így nem tudhatjuk, hajlik-e a mi támogatásunkra, ám az előző elnök, Lennart Johansson embere, és így valószínűsíthető, hogy a horvát–magyar pályázatra adja a voksát.

Geoffrey Thompson második alelnök

Angol, 1945. augusztus 23-án született. Ügyvéd, az angol szövetség elnöke, hobbija a sport, a klasszikus zene és az olvasás.

Ő is Lennart Johansson hívei közé tartozott, bár egyes információk szerint már Michel Platini táborát erősíti. De mégsem kell lemondanunk róla, mert állítólag négy éve Magyarország Eb-rendezése mellett kardoskodott.

Angel Maria Villar Llona harmadik alelnök

Spanyol, 1950. január 21-én született. Anyanyelvén kívül angolul és franciául beszél, ügyvéd, a spanyol szövetség elnöke, hobbija a festészet, a színház és a hegyi túrázás.

Spanyolként könnyen lehet, hogy egy másik déli országot támogat, bár állítólag hajlik rá, hogy végre Közép-Európa is rendezhessen tornát, dacára annak, hogy négy éve ellenünk szavazott.

Gerhard Mayer Vorfelder negyedik alelnök

Német, 1933. március 3-án született. Anyanyelvén kívül angolul és franciául beszél, nyugdíjas, hobbija a futball, a síelés és az úszás.

Ő közismerten Joseph Blatter nagy híve, így nyilván oda szavaz, ahova a FIFA elnöke szeretné. Nem túl befolyásos személyiség, ám a voksa számít, és az alighanem az olaszoké lesz.

Mariosz Lefkaritisz pénztárnok

Ciprusi, 1946. november 28-án született. Anyanyelvén kívül angolul beszél. Vállalkozó, hobbija a futball és a családja, a ciprusi szövetség tiszteletbeli elnöke.

Sokáig úgy tűnt, Lennart Johansson táborát erősíti, ám a februári választás előtt Michel Platini odaígérte neki a pénztárnoki posztot. Így minden bizonnyal az elnököt követve szavaz, alighanem az olaszokra.

Mathieu Sprengers vb-tag

Holland, 1938. május 24-én született. Anyanyelvén kívül németül, angolul és franciául beszél, vállalkozó, hobbija a zene, a holland szövetség elnöke.

Az ő szavazatát biztosan elkönyvelhetjük, már csak azért is, mert korábban ő volt a pénztárnok, és most a leváltása miatt nem állt Michel Platini közvetlen hívei közé.

Vjacseszlav Koloszkov vb-tag

Orosz, 1941. június 15-én született. Anyanyelvén kívül angolul beszél. Nyugdíjas, hobbija a futball, a tenisz és a síelés.

Oroszként az első körben nyilván a lengyel–ukrán pályázatra szavaz majd, amúgy igazodós, tehát inkább Michel Platinival tart.

Joseph Mifsud vb-tag

Máltai, 1950. augusztus 13-án született. Anyanyelvén kívül angolul beszél, ügyvéd, hobbija az olvasás és az úszás, a máltai szövetség elnöke.

Eddig a magyar érdekeltségű pályázatok ellen volt, gyanít hatóan most sem lesz másként, és az olaszokra voksol.

Gilberto Madaíl vb-tag Portugál

1944. december 14én született. Anyanyelvén kívül angolul beszél, közgazdász, hobbija az olvasás és a politika, a portugál szövetség elnöke.

Új tagja a vb-nek, még keresi a helyét. Egyes hírek szerint rokonszenves számára a közép-európai rendezés ötlete.

Mircea Sandu vb-tag

Román, 1952. október 22-én született. Anyanyelvén kívül angolul és franciául beszél, a román válogatottban 18-szor játszott 1972–1982 között, a román szövetség elnöke.

Új tag. Szóban állítólag elkötelezte magát a horvát–magyar pályázat mellett, ám a románok a bolgárokkal együtt pályázni akarnak a 2016-os Eb-re, és ha most mi nyerünk, nekik négy év múlva esélyük sem lesz.

Per Ravn Omdal vb-tag

Norvég, 1947. augusztus 20-án született. Anyanyelvén kívül angolul, franciául és németül beszél, hobbija a futball és a bélyeggyűjtés.

A legutóbbi kongresszusig alelnök volt, egyértelműen Lennart Johansson emberének számított, és szavazata a horvát–magyar pályázaté.

Mindebből az derül ki, az első körben a lengyel–ukrán pályázat esik ki, a másodikban pedig 6–6 lesz az állás. Ebben az esetben valóban minden azon múlna, hogy mit akar Michel Platini…

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik