Csodafegyver a kispadról

SZ. NAGY TAMÁSSZ. NAGY TAMÁS
2007.04.10. 23:38
Bár az AS Roma előnyt szerzett a Manchester United elleni BL-negyeddöntő első mérkőzésén, a 2–1-es győzelem nem jelenti azt, hogy az olaszok ülhetnek a babérjaikon. Mivel az MUnak a szimpla 1–0 is elég lehet a továbbjutáshoz, a rómaiaknak gólt kell lőniük. Könnyen elképzelhető, hogy ezúttal is a magyarok elleni válogatott meccs óta remeklő montenegrói Mirko Vucsinics oldja meg ezt a feladatot.

Az elmúlt néhány évben sorra érkeztek a hírek, a jelentések azokról a sztárokról, akik fáradtságra hivatkozva lemondták a válogatottságot, vagy csak szükségből és nem lelkesedésből csatlakoztak országuk nemzeti együttesének keretéhez. Francesco Totti is hasonlóan járt el, az AS Roma klasszisa a világbajnokság után jelentette be, hogy egy ideig nem kíván pályára lépni a squadra azzurrában, és azóta – a sajtó folyamatos támadásai ellenére – ki is tart elhatározása mellett, csak a klubcsapatára koncentrál. Másoknak, különösen a fiatalabb futballistáknak persze ennél sokkal többet jelent a címeres mezben szereplés. Úgy tűnik, a rómaiak cserecsatárának, Mirko Vucsinicsnek különösen jót tett a montenegrói válogatott első hivatalos mérkőzése: a magyarok elleni, március 24-i győztes találkozón (2–1) tizenegyesből eredményes támadó azóta nagyszerű formában futballozik. Bár csak csereként lépett pályára a Manchester United elleni „odavágón”, négy perc játék után be is vette Edwin van der Sar kapuját, és mint kiderült, gólja győzelmet ért a rómaiaknak. Luciano Spalletti aztán a Catania elleni szombati, idegenbeli bajnokin a kezdőcsapatba jelölte, és a 23 éves csatár meg is hálálta a bizalmat, a második félidőben szerzett találatával biztosította a három pontot a „farkasoknak”. A szakértők szerint tehát az is előfordulhat, hogy a rómaiak trénere a kezdőcsapatba jelöli a montenegróit, ám a realitás inkább az, hogy a második félidőben dobja be – amolyan titkos fegyverként. Aztán a rómaiaknak elég lehet, ha „csupán” annyit produkál a támadó, mint az elmúlt három hivatalos mérkőzésén: lő egy aprócska gólt. Persze nem egyedül Mirko Vucsinicsre vár a nemes feladat. Bár a Catania elleni bajnokit könnyebb sérülése – azaz valószínűleg inkább pihentetés – miatt Francesco Totti és a BL-negyeddöntő első fel vonásán szintén eredményes brazil-olasz Rodrigo Taddei is kihagyta, kedd este mindketten pályára léphetnek Manchesterben. Nem lehet ott viszont társaival a világbajnok középpályás, Simone Perrotta, és az ő eltiltása érzékeny veszteség az olaszoknak. Közben a csapat vezetői fogadkoznak, hogy a kedvenceiket elkísérő szurkolókkal semmi