Átverés

Kun ZoltánKun Zoltán
Vágólapra másolva!
2007.04.10. 02:54
Címkék
Koman Vladimirt nagyon becsapták Olaszországban: elhitették vele, hogy milyen nagyszerű együtt készülni az olasz válogatott Quagliarellával, az uruguayi Oliverával, a Juventust is megjáró Zenonival; galádul hagyták, hadd élvezze ki, amint húszezer néző tapsol neki; a háta mögött röhögve megmutatták neki a vasárnapi La Gazzetta dello Sportot, amely az ő négyhasábos fényképét hozta, és elképesztő bemutatkozásként értékelte a teljesítményét.

Szegény gyereknek mégis a Nemzeti Sportból kellett megtudnia az igazságot: azt, hogy fiatalkori álmai csapata, az olasz bajnokság nyolcadik helyén álló, több, mint egy évtizede még BL-döntőt játszó Sampdoria jóval gyengébb, mint az Inter ifikből álló Primavera-együttese, és ő csupán azért játszhatott a Torino ellen, hogy a nyáron könnyebben kölcsön lehessen majd adni valamelyik B- vagy C-ligás klubnak.

Mi ilyen veretes és kétségkívül erőteljes szakmai alapú véleményt nem mertünk volna megfogalmazni. Fentieket az olasz bajnokságon edződött, mostanában szövetségi kapitányként dolgozó Várhidi Péter látja így. Aki így indokolta, hogy esze ágában sincs meghívnia Koman Vladimirt a felnőttválogatottba, de még az U19-es keretbe sem.

Pedig talán nem mellékes tény, hogy 13 éve nem játszott magyar futballista a Serie A-ban, meg az sem, hogy az angol másodosztályú Stoke City és Sunderland kispadjáról is könnyedén a válogatottba lehet kerülni – az Inter Primavera-csapatát már ne is emlegessük, az természetesen egy sokkal magasabb kategória.

Koman Vladimir kétségtelenül nem tett még annyit a magyar futballért, hogy beválogatása érdekében borogasson kukákat a nép, ő csak egy céltudatos, elszánt, álmainak élő futballista – legalábbis az volt, amíg életében először a Sampdoria mezét magára húzva nem adott csodálatos gólpasszt a Torino ellen.

Mert hiába a húszezer néző őrjöngése, a La Gazzetta dicsérete, Quagliarella pacsija, az ítélet keserves és megfellebbezhetetlen: Koman Vladimir csak a taktikai megfontolás része, akire jelenleg nincs szüksége a magyar labdarúgásnak.

Kapitány úr, de gazdagok lettünk!
Legfrissebb hírek

Gálfi Dalma bejutott az oeirasi tenisztorna fináléjába

Tenisz
1 perce

Egy góllal verte a ligautolsót a Napoli

Olasz labdarúgás
5 perce

Vámos Petra nyolc gólt szerzett, a Metz nagy lépést tett a továbbjutás felé a női kézi BL-ben

Kézilabda
16 perce

Ez a forduló sem maradt Doué-gól nélkül, a PSG legyőzte Loic Nego csapatát

Francia labdarúgás
51 perce

Győrben is nyert a Pécs, bronzérmes a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
1 órája

A DVSC könnyedén verte meg a Budaörsöt a női kézi NB I-ben

Kézilabda
1 órája

1. HNL: ismét kikapott az Eszék, ezúttal hazai pályán

Minden más foci
1 órája

F1, Szaúdi Nagydíj, időmérő

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik