tott csapata továbbjutására. Pedig az ETO itthon 28–22-re nyert, s ez a különbség biztatónak tűnt. A tréner azonban tisztelte és nagyra becsülte a híres és képzett larviki játékosokat.
A második összecsapáson nyitott védekezéssel kezdett a sérült Tonje Larsent nélkülöző Larvik, amely Győrött inkább zárt hatos védőfallal próbálta megállítani Görbicz Anitáékat. A válogatott irányító vezérletével parádésan rajtolt a magyar gárda: támadásban ötletesen, gyorsan járatta a labdát, „befűzte” a nyitott larviki falat, védekezését pedig Aurelia Bradeanu fogta össze, akinek olyan kitűnőségek voltak a társai, mint Hornyák Ágnes és a ragyogó napot kifogó Simona Spiridon. A győriek első három gólját a továbbra is szenzációs formában kézilabdázó Görbicz lőtte, majd Bradeanu percei következtek. A román válogatott csillaga olykor tíz méterről is betalált, és ezzel szinte demoralizálta Lene Rantala kapust, a dán olimpiai bajnokot.
A vendégek előnye összesítésben 12 gólra nőtt (4–10), és a félidő derekán úgy tűnt, a Győrt ezúttal sem lehet megállítani. Karl Erik Böhn edző időkérése sem segített, mert a szenzációsan osztogató Görbicz és Bradeanu trükkös, erős és pontos lövéseire nem volt ellenszerük a norvégoknak. Remek passzokat adott Radulovics Bojana is, aki persze lövésekre is bátran vállalkozott, valamint hősiesen birkózott a védőkkel. Kissé közelebb kerültek a hazaiak (12–14), amikor támadásban eladták a labdát a magyar bajnokcsapat tagjai, ám többnyire a folytatásban is az történt a pályán, amit az utóbbiak akartak. Herr Orsolya remekelt a háló előtt, és emellett a védelmet is profi módon dirigálta. A szünetben inkább a norvég edzőnek lehetett több mondanivalója, bár Róth Kálmán is adhatott egy-két tanácsot játékosainak az akciók gondosabb előkészítését és pontosabb befejezését illetően. A továbbra is remeklő Spiridon és társai ezt meg is fogadták, és összesítésben 13 gólosra nőtt a Győr előnye (14–21). A Larvik sem védekezésben, sem támadásban nem tudott hatékony taktikát választani a szenzációsan kézilabdázó Audi ETO ellen, amelynek kapujában Herr parádézott. A szünettől a negyvenötödik percig csak két gólt szerzett a csatát lassan feladó vendéglátó együttes. A hajrában a hazaiak még megpróbáltak faragni hátrányukból (20–24), de emberelőnyben is gólt kaptak, s csak közelről nézték a Győr okos, látványos játékát. Róth Kálmán együttese csodálatos játékkal, kettős győzelemmel jutott tovább, és története során először várhatja a BLelődöntő (keddi) sorsolását. A feszültségtől megszabaduló győri lányok körtáncot jártak a larviki pálya közepén, és velük örültek leglelkesebb szurkolóik, akik elkísérték őket Norvégiába.