Az állát díszítő aprócska „spanyol légy” szinte odakiáltja a világnak David Villa nemzetiségét, amikor pedig szóba elegyedünk a kor-szerűen taréjba zselézett frizurás valenciai csatárral, még nyomatékosabb lesz a fiatalember spanyolsága. Minden lehetőséget megragad a tréfára, szórja a poénokat, spanyol kollégáim fetrengenek a kacagástól. Nem úgy, mint az ellenfelek védői, amikor a Valencia támad…
David Villa a hét végi rangadón a Barca ellen is ünnepelni készül
David Villa a hét végi rangadón a Barca ellen is ünnepelni készül
– Jól érzi magát Valenciában? Csak azért, mert erősen csábítják… – Már hogy érezném jól magam, amikor csupa stressz az életem?! – kerekedik el David Villa szeme. – Zaragozában megengedhettem magamnak azt a luxust, hogy rúgtam egy gólt, és utána három-négy meccset végigbóbiskoltam. Egy hónapig megéltem abból az egy gólból. A Valenciában elég egy gyengébb mérkőzés, máris a nézőtéren találom magam. Persze azért nehogy leírja, amit mondok, mert csak viccelek. Nagyon jó nekem Valenciában.
– Gondolom, jól megvan Fernando Morientesszel, akivel a minap Manchesterben a spanyol válogatott támadókettősét alkották. – Vele szeretek a legjobban csatárt játszani. Kiválóan megértjük egymást, örülök, hogy a válogatottban is számítanak mindkettőnkre.
– Apropó, válogatott. Hogy is volt az, amikor megetette Jonathan Woodgate-et a góljuk előtt? – Látja, az nekem is tetszett. Bedobtam egy testcselt a bal szélen, erre Woodgate majdnem kifutott a nézők közé, így szépen be tudtam lőni középre a labdát, Andrés Iniesta meg érkezett, és bebombázta.
– Hogy létezik az, hogy megint itt van egy spanyol „nagy generáció”, hogy csak a csatárokat említsem, Raúl, Morientes, Fernando Torres meg ön, és nem képesek semmit sem produkálni válogatott szinten? – Ez szörnyű. Komolyan. Fogalmam sincs, mit tehetnénk még azon kívül, hogy szorgalmasan edzünk, és a meccseken megfeszülünk. Azt kívánom, legyen vége már az átoknak.
– Talán egy vezér hiányzik a pályáról… – Ugyan! Raúl nem jó vezér? És korábban Fernando Hierro, Josep Guardiola nem volt az? Dehogynem. Azért sokszor a bírók is kibabráltak velünk, például kétezer-kettőben…
David Villa Sánchez
Született: Langreo (Asztúria tartomány), 1981. december 3. Becenév: El Guaje (a Kölyök) Klubjai: Sporting Gijón (2000–2003, másodosztály), Real Zaragoza (2003–2005), FC Valencia (2005–) Válogatottsága/góljai: 36/11 Sikerek: Király-kupa-győztes (2004, Zaragoza), spanyol Szuperkupa-győztes (2004, Zaragoza)
– Nem lehet, hogy esetleg Luis Aragonés szövetségi kapitányban van a hiba? – Ne provokáljon, ha lehet! Amíg Luis Aragonés a szak-vezető, addig élvezi a feltétlen bizalmamat.
– Melyik a legjobb spanyol csapat? – Ha úgy mondjuk, hogy spanyol, akkor a Valencia. Nálunk a spanyolok adják a csapat gerincét, öt valenciai játszik rendszeresen a válogatott kezdő tizenegyében.
– Vasárnap bizonyíthatnak, a Barcát fogadják. – Győznünk kell, ha versenyben akarunk maradni az aranyéremért. Most hét pont a hátrányunk, ha nyerünk, négy lesz, s az már behozható. De a tíz nagyon sok lenne. Szóval, győzünk!
– Ezt megbeszélte Javier Saviolával is, aki itt ül a szomszéd asztalnál? – Ő is tudja, már említettem neki.
– Gyermekkorában kik voltak a példaképei? – Természetesen a földijeim, Asztúriából. Azaz Luis Enrique és Juanele.
– És manapság? – Nincs példaképem.
– Na jó, akkor úgy fogalmazok: kiket becsül a legtöbbre a világ futballjában? – Lássuk csak: Ronaldinho mindenképpen ott van a csúcson, aztán…Thierry Henry, meg Didier Drogba, aki nagyon érzi a kaput ebben az idényben.
– Véletlen, hogy csupa csatárt említett? – Nem volt szándékos, de ha már így alakult, nem baj. Végtére is gólra játsszák a futballt, nem igaz?