Fontos triplák a hajrában

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2007.02.10. 00:13
Az izgalmas, változatos és fordulatokban gazdag DKSK-Miskolc–BSE-ESMA összecsapás kiváló propagandája volt a női kosárlabdának. A nagyszünetig magabiztosan játszottak a városmajoriak, majd eredményre vezetett a Diósgyőr feljavult védőmunkája. Az utolsó tíz percben a vendégek négy percig nem dobtak kosarat, így a házigazda már nyertesnek látszott. Angela Djelmis két triplája azonban újabb fordulatot hozott a hajrában.
18. forduló
DKSK-MISKOLC - BSE-ESMA 63–67 (12–19, 23–20, 18–12, 10–16)
Miskolc, 1200 néző. V: Király, Szilas
DKSK: Brantlová 6, Borecká 7, Fodor 6, Imbergerová 8/3, TYLER 13/6. Cs: KELLER 13, KOVÁCS K. 10. Edző: Tapodi Péter
BSE: FÜRÉSZ D. 19/12, DJELMIS 12/6, Kosjár 7. HORTI 8, Vukovics 5. Cs: PAPP K. 12, Vida 4. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–4. 9. p.: 10–19. 12. p.: 15–19. 15. p.: 22–25. 18. p.: 28–36. 22. p.: 42–41. 26. p.: 46–43. 29. p.: 48–49. 34. p.: 56–51. 38. p.: 60–55. 40. p.: 62–63
Kipontozódott: Brantlová (28. p.), Borecká (40. p.)

Mestermérleg
Tapodi Péter: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen a sérülések és a betegségek ellenére fantasztikusan küzdöttek a lányok a színvonalas mecscsen. A második félidőben már a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, de Brantlová és Fodor sérülés miatti elvesztését már nem bírtuk el.
Farkas Sándor: – Fordulatos meccs volt! A második félidőben megtorpantunk, nehezen kezeltük a diósgyőriek agresszív védekezését. A meccs egészét tekintve azonban megérdemelten nyertünk.