Elbúcsúzott a Cornexi

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2007.01.15. 01:51
Az első, azaz a fehérvári találkozón 25–25-re végzett a bravúros teljesítményt nyújtó, gyakorlatilag esélytelennek kikiáltott Cornexi-Alcoa-HSB Holding a román sztárgárda, a Valcea ellen. Ezután halovány remény még pislákolt, hogy idegenben csodát tesz Vura József edző csapata, ám a vasárnapi visszavágón tarolt az Oltchim Ramnicu Valcea, amely az otthonában nem ismer kegyelmet. Gheorghe Tadici mester vb-ezüstérmes válogatott játékosokkal telezsúfolt, végig vezető együttese fölényesen győzött, és ez a két évvel ezelőtti EHF-kupa-győztes Fehérvár nemzetközi kupaszerepléstől való búcsúját jelentette.
A remélt szoros eredmény tehát elmaradt, már a szünetig eldőlt minden.

Oltchim Ramnicu Valcea (román) - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40–23(21–9)
Ramnicu Valcea, 2200 néző. V: Opava, Valek (csehek)
OLTCHIM: Dinu-Hutupan – ARDEAN 7, GILCA 8 (3), Maier 4, Luca 4, Bese 4, Lecusanu 3. Cs: Pislaru (kapus), Manea 2, Nechita, Tivadar 3, Gatzel 1, Cheraschu 2, Meirosu 2. Edző: Gheorghe Tadici
CORNEXI: Fekete – Szrnka 3 , Kenyeres 1, Tápai Sz. 1, Pádár 1, Válova 4, Triscsuk 4 (1), Tápai A. Cs: Djerics (kapus), Balogh B. 5, Korgyuk 2, Lima, Őri E., Vaszari 2. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. perc: 6–3. 19. perc: 15–6. 45. perc: 30–14
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/1
Továbbjutott: Oltchim Rm. Valcea (65-48)

Mestermérleg
Gheorghe Tadici:
– A lányok végig megfelelően összpontosítottak. Ha a folytatásban is így lesz, senki sem állít meg bennünket a KEK-ben.
Vura József: – Szinte a román válogatott ellen játszottunk, s nem az a csoda, hogy kiestünk, hanem az, hogy itthon sikerült döntetlent elérnünk ellene.