A női Európa-bajnokságon vasárnap befejeződtek a csoportküzdelmek. A magyar válogatott mindhárom találkozóját jó játékkal, biztosan megnyerve jutott tovább, és kedden Göteborgban Németország ellen megkezdi, majd a lengyelek és a címvédő norvégok ellen folytatja a középdöntőbeli küzdelemsorozatot.
MTI
Vasárnap remekül játszott, négy gólt lôtt a Fradi átlövôje, Tóth Tímea, ha elindult, nehezen tudták feltartóztatni a szerb válogatott játékosai
MTI
Vasárnap remekül játszott, négy gólt lôtt a Fradi átlövôje, Tóth Tímea, ha elindult, nehezen tudták feltartóztatni a szerb válogatott játékosai
A magyar válogatott gyakorlatilag edzésnek tekinthette a szerbek elleni összecsapást, amellyel vasárnap Skövdében befejezte a csoportküzdelmeket. Németh András szövetségi kapitány parádésan menetelő együttese az osztrákok és a macedónok biztos legyőzésével már továbbjutóként, sőt csoportelsőként készülhetett a csoportkör utolsó összecsapására.
A magyar válogatott persze az edzést is komolyan veszi, ezért a szerbek ellen az volt a célja, hogy az amúgy is nagy tekintélyét növelje, mégpedig látványos, jó kézilabdával és a lehető legnagyobb különbségű győzelemmel. A csata előtt kiderült, hogy a szerbek egyik legjobbját, Tatjana Medvedet nem nevezte a néhány hete kinevezett Szandra Kolakovics szövetségi kapitány, aki ezzel egyben jelezte, inkább arra használja fel a világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok elleni csatát, hogy lehetőséget adjon több fiatal játékosának nemzetközi rutinjuk gyarapítására. A szerbekről tudni kell, hogy még Szerbia-Montenegró néven a világbajnoki ezüstérmes Romániát búcsúztatták az Európa-bajnoki selejtezőben. Ezután politikai és sportpolitikai döntés született arról, hogy az Európa-bajnokságon a csapat mégsem Szerbia-Montenegró, hanem Szerbia néven lép pályára. Emiatt viszont több kitűnősége meggondolta magát, ezért bátran nevezhettük tartalékosnak a korábban többre hivatottnak vélt balkáni együttest.
Az első félidőben a két kapus parádéjának tapsolhatott leggyakrabban a skövdei közönség, ugyanis mind Pálinger Katalin, mind a Cornexi-Alcoa hálóőre, Szladjana Djerics remek napot fogott ki. Mindketten sok ziccert hárítottak, és biztosan védték a távoli átlövéseket is. Persze Pálinger sokkal jobban játszott, mint szerb kolléganője, amelyet a számok is igazoltak. Elég ha arra utalunk, hogy Pálinger a kapujára tartó első hat lövésből ötöt hárított. A másik oldalon Djerics főleg a lábához érkező labdákat védte biztosan, ezért Németh András szövetségi kapitány fel is hívta tanítványai figyelmét, hogy inkább magasabbra célozzanak. A magyar kapus parádésan védett, és a szünetig a mezőny legjobbja volt. Ugyanakkor meg kell említeni, hogy mellette remekül játszott Mehlmann Ibolya és Tóth Tímea is, akik négy-négy gólt lőttek az első félidőben. A pihenő idején biztosan megdicsérte a magyar szövetségi kapitány Szűcs Gabriellát is, aki különösen a lövések blokkolásával volt nagy hasznára együttesének.
A folytatásban sem változott a küzdelem képe, a tehetséges szerbek csak erőlködtek, miközben a minden tekintetben jobb magyar lányok tetszés szerint lőtték góljaikat. Az sem okozott gondot, hogy Németh András a második félidőre új sort küldött pályára, sőt, Pálingert is lehívta. Legjobbjaink minden nehézség nélkül tartották hét-nyolc gólos előnyüket, mert átlövésekből, lerohanásokból és betörésekből egyaránt eredményesek voltak, egysoros védekezésüket pedig csak rettentő nehézségek árán és csupán ritkán tudta feltörni Szerbia.
A maroknyi magyar szurkolótábor 30–20-nál rászámolt a jobb sorsra érdemes szerbekre, akik igyekeztek ugyan kihasználni a mieink egy-egy hibáját, de ezekből szerencsére alig néhány akadt. Lerohanásokból volt eredményes Vérten Orsolya és Kovacsicz Mónika, átlövésekből próbálkozott Ferling Bernadett és Szűcs Gabriella, aki továbbra is inkább védekezéséért volt dicsérhető.
A végjátékban lazult a magyar válogatottban a fegyelem, lankadt a játékosok figyelme, de ez már nem befolyásolta a gyakorlatilag tét nélküli találkozó eseményeit. Vérten emberhátrányban is betalált, Herr Orsolya pedig pontos indításokkal hozta játékba a futó játékosokat. Borbás Ritának is sikerült szépségdíjas gólt lőnie. A végén gyakrabban hibáztak a magyarok, de nem volt ok elmarasztalásukra, mert bakijaikat igyekeztek javítani, és a gyengébb ellenféllel szemben nem is volt könnyű játszani. A hétfői szünnapot követően a magyarok a középdöntő göteborgi csoportjában folytatják a küzdelmeket, sorrendben Németország, Lengyelország és Norvégia lesz az ellenfelük.
Szavazás
Mestermérleg
Németh András, a magyarok szövetségi kapitánya: Csak egy-egy időszakban tudtunk kellően összpontosítani a tét nélküli küzdelemre, mert lélekben már a középdöntőre készülünk. Ahelyett, hogy a sárba döngöltük volna a szerbeket, hibáinkkal a hajrában felhoztuk őket. Látszott, hogy néhány játékosunk megfázással küszködik, ezért nem tudja minden energiáját mozgósítani. A szerbek attól is felbátorodtak, hogy Pálinger Katalint lehívtam.
Szandra Kolakovics, a szerbek szövetségi kapitánya:
Fiatal csapattal érkeztünk és szerettünk volna meglepetést szerezni. Nem sikerült, de együttesem szép jövő előtt áll. A legerősebb ellenfelünk Magyarország volt, amellyel szemben nagyon kevés eséllyel léptünk pályára. A csata legfőbb haszna az volt, hogy fiataljaink közelről láthatták a világ legjobbjai közé tartozó magyar játékosokat, tapasztalatot és rutint szerezhettek ellenük.