Hajszálnyira a nagy csodától

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.12.11. 01:35
A szegedi 25–25-ös döntetlen után úgy kapott ki 25–24-re a Pick, hogy nem érdemelt vereséget. Zoran Kurtes tanítványai egy hajszálra voltak a továbbjutástól, de azt a nagyon pici lépést nem sikerült megtenniük.
Nenad Puljezevics sérült derékkal vállalta a játékot, s így is a mezôny egyik legjobbja volt

A Szeged csapatának összeállításáról Zotan Kurtes mellett mostanság – sajnos – sokszor a csapatorvos dönt. A Valladolid elleni visszavágó előtt Nenad Puljezevics sérülése volt a téma. Szombaton még úgy tűnt, védhet a szerb kapus, de a vasárnap délelőtti edzésen ismét érezte az idegbecsípődését. Injekcióval vállata a játékot, s remekül védett. De az egész szegedi csapatra alig lehetett ráismerni. Fegyelmezetten és főleg figyelmesen védekezett, támadásban pedig Krivokapics volt vezére.

A félidő végére ugyan egyenlített a Valladolid, ám látszott, hogy a Picknek lehet esélye a továbbjutásra. Ilyés Ferenc és Bendó Csaba két-két találatára csak hét perc elteltével tudtak a hazaiak válaszolni. Ám sajnos megtört a szegediek lendülete: Ilyés rosszul lőtt, Nedeljko Jovanovics ziccert hagyott ki, Ratko Djurkovics pedig összeszedte harmadik kiállítását. A végjátékban csak Puljezevics volt nyugodt, aki a második félidőben már a harmadik büntetőt hárította.

A társak is maximálisat nyújtottak, szinte egymást múlták felül. Bajusz előbb büntetőt értékesített, majd nagyszerű gólt lőtt, s ezzel egygólos előnyt szerzett. Az 59. percben azonban Fernandez csapata hetedik büntetőjét belőtte, s ezzel 24–24 volt az állás. A Pick támadhatott, azonban Jovanovicstól lépéshiba miatt elvették a labdát, Mezeit kiállították, s ezt Delgado kihasználta: öt másodperccel a találkozó vége előtt belőtte a győztes gólt.

Mestermérleg

Juan Carlos Pastor, a Valladolid edzője
Rettentően izgalmas mérkőzés volt, a Szeged bebizonyította, hogy Európa egyik legjobbja. Nem sikerült korán jelentős előnyt szereznünk, ezért az utolsó pillanatra is sok izgalom maradt. A végén a szerencse is mellénk állt. A Szeged itt jobban játszott, mint saját csarnokában.

Zoran Kurtes, a Szeged edzője
Fegyelmezettebben és okosabban játszottunk, mint Szegeden. A védekezésünk újra összeállt, és a támadásaink is eredményesebbek lettek volna, ha teljes csapattal tudunk kiállni. A szerencsésebb csapat jutott a negyeddöntőbe.