Javított mérlegén a Szeged

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2006.12.07. 02:51
Mészáros Kornélia gyorsan 5–0-s vezetéshez juttatta csapatát, válaszként 5–9-re fordítottak a zágrábiak, majd újabb fordulatként percről percre nőtt a Szeviép-Szeged előnye.
Ezt nem nézte tétlenül a jugoszláv kosárlabdázás aranykora, a Kresimir Cosic-féle korosztály egyik kiválósága, Nikola Plecas: a vendégek edzője időt kért, és alapos feddést kaptak játékosai. Mindhiába, mert a nagyszünetig Russai Petra és Mészáros Kornélia vezérletével 12 pontosra növelte előnyét a házigazda. A térfélcsere után 46–44-re felzárkóztak ugyan a horvátok, ám a záró negyedre helyreállt a rend (64–52), hogy aztán az utolsó tíz percben egyenrangú ellenfelek küzdelmét láthassák a nézők. A győzelemnek köszönhetően a szerdai Csevakata Vologda elleni hazai találkozó tétje a K-csoport első helye lesz.SZEVIÉP-SZEGED - ZKK MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 90–79
(24–16, 18–14, 22–22, 26–27)

Szeged, 500 néző. V: Janac (szlovák), Poljansek (szlovén)

SZEGED: Török 13/3, Fürész E. 8, MÉSZÁROS 21/6, TOMOVA 18/3, Kajdacsi 2. Cs: RUSSAI 17/9, Szlimák 2, Izsák 9/3. Edző: Peresztegi Nagy Ákos

ZAGREB: Cuncic 6, KLEIN-SUMANOVAC 24/9, MEZNARIC 20/6, Mazic 13, Badanjak 6. Cs: Prgomet, Kraljev 6, Komazec, Music 4. Edző: Nikola Plecas

Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–0. 4. p.: 5–9. 7. p.: 14–13. 12. p.: 28–16. 15. p.: 32–22. 25. p.: 46–44. 29. p.: 60–49. 32. p.: 72–58. 36. p.: 80–67

Mestermérleg
Peresztegi Nagy Ákos:
– A második félidőben csődöt mondott a védekezésünk. A kilencven dobott ponthoz viszont gratulálok a lányoknak.
Nikola Plecas: – Két alapemberünk távollétében is helytálltunk a jobb játékerőt képviselő Szeged ellen.