Súlyos vereség Svájcban

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.12.04. 01:26
Katasztrofálisan kezdte a mérkőzést a PLER-Airport, így a hazaiak tíz perc leforgása alatt tízgólos előnyre tettek szert.
Lendvay Péter jól játszott a Grasshoppers ellen, ám nem akadt társa, a PLER ezért súlyos vereséget szenvedett
Nagy Károly ezt követően szerkezetet változtatott, és Lendvay Pétert a balátlövő posztjára küldte. A feljavuló kapusteljesítmény és a dinamikusabb támadásvezetés eredményeként az első félidőben már nem nőtt tovább a különbség, s a budapesti csapat helyzetében (a 0–10-es kezdés után) ez mindenképpen biztatónak tűnt.

A második játékrész a válogatott formában kézilabdázó Lendvay góljával kezdődött, kár, hogy a magyar együttes legjobbjának nem akadt társa ezen a vasárnapon.

Az első tíz perc eredményes támadójátékának köszönhetően így is öt gólra zárkózott fel a PLER-Airport, amelyből ekkor már hiányzott az első félidőben megsérülő Szabó Péter és Forgács Gyula. Egy szabálytalan magyar cserét követően rendezték soraikat az így emberelőnybe kerülő hazaiak, és a lőrinciek minden hibáját könyörtelenül kihasználva bedarálták a gyámoltalanul kézilabdázó magyar csapatot. A Dunaferr és a PLER-Airport idegenben elért eredménye nyomán joggal merülhet fel a kérdés: vajon a hazai bajnokságban aratott sikerek mennyit is érnek valójában.

GRASSHOPPERS CLUB ZÜRICH (svájci)–PLER-AIRPORT 35–22 (18–9)
Zürich, 500 néző. V: Pavicsevics, Vujicsics (montenegróiak)
GRASSHOPPERS: KRASAVAC – STANOVSKY 4, HANCIARASZ 4, Löke 1, Schmid 2, Moszczynski 2, ANTL 10 (1). Cs: Hodel (kapus), Pomeranz 2, FELLMANN 3, HESS 5, Vukelic, Brüngger 1, Kliszczyk 1. Edző: Robbie Kosztadinovics
PLER: Novák – Harsányi 4, LENDVAY 7, Bakos Gy., Pál 1, Józsa M. 1, Forgács. Cs: MELUS (kapus), Szabó P., Lazarov 2 (1), Kocsi 2, Dobó 3, Lékai 2, Rév. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 10. p.: 10–0. 22. p.: 15–4. 26. p.: 16–6. 39. p.: 20–15. 42. p.: 22–16. 53. p.: 31–17. 56. p.: 32–21
Kiállítások: 8, ill 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1

Mestermérleg
Robbie Kosztadinovics:
– Egy magyar klub segítségével alaposan feltérképeztük ellenfelünket. Jobb képességű játékosokból álló csapatom ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.
Nagy Károly: – Az első tíz perc játéka meghatározta a mérkőzés végeredményét.