S. Zs.S. Zs.
2006.11.21. 00:23
Vége a sörös ügynek: a három vétkes zalaegerszegi labdarúgót megbüntette klubja, mivel az edzői tiltás ellenére alkoholt fogyasztottak. Igaz, azt már jó magyar szokás szerint senki sem árulta el, mi is ez a büntetés…
Sebôk József (balra) most elbukott, de ígéri, többet nem lesz rá panasz

„Részemről az ügy le van zárva.” Talán ez volt a leggyakrabban elhangzó mondat Zalaegerszegen, miután a klub pénzbüntetésre ítélte a házirend ellen vétő három játékosát. Mint beszámoltunk róla, a ZTE debreceni bajnokija előtt Simon Antal, a csapat vezetőedzője kitette a mérkőzésre készülő keretéből Lendvai Miklóst, Sebők Józsefet és Varga Zoltánt, mert megittak egy-egy pohár sört. A kék-fehérek 3–1-re kikaptak a DVSC-től.

Simon Antal elmondta, a büntetéssel számára véget ért az ügy, nem is kíván mindezzel a jövőben foglalkozni.
Sebők József lapunk kérdésére azt válaszolta: tudomása szerint mindhárman ugyanakkora büntetést kaptak.

„Egyenként mentünk Nagy Ferenc elnök úrhoz, ahol elmondta az esetről a véleményét – mondta Sebők József. – Továbbra is azt gondolom, az egészből sokkal nagyobb hisztéria lett, mint amennyit az egész ügy ért volna, de elfogadtam a büntetést, és biztos vagyok benne, hogy jobban odafigyelünk mindanynyian arra, hogy ne vétsünk a fegyelmi követelmények ellen.”

Alighanem feltűnt, hogy a büntetés mértékéről nem írtunk – ez ugyanis titok. A felek abban maradtak, hogy ezt nem hozzák nyilvánosságra.
A sörügynek tehát vége.

Arra azonban nincs válasz: a bajnokságot parádésan kezdő ZTE az utóbbi öt meccsén miért úgy teljesített, ahogy? A gárda kikapott Pakson, Kaposvárott és Debrecenben, egy elképesztő öngóllal ugyan legyűrte a gyengécske Vasast, de a harmatos Vácot még otthonában sem tudta legyőzni.
Öt meccs, négy pont, három pohár sör – ez most a zalaiak mérlege.

A FORDULÓ MÉRKŐZÉSEI

KAPOSVÁR–PÉCS 1–2
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: Milinte 0 – Kozmér 5, Petrók 5–2=3, Zahorecz 5, Radics 4 – Grúz 5, Maróti 5 – Kovácsevics 4, Varga Z. 5, Szakály P. 5 – Alves 4
Vezetőedző: Prukner László
CSERE: Radics helyett Vasziljevics (6) a 59., Kovácsevics helyett Venczel (–) a 70., Varga Z. helyett Szakály D. (–) a 79. percben
PÉCSI MFC: Herbert 6 – Sipos J. 5, Dienes 6, Bajúsz 6, Szekeres Zs. 6 – Győri J. 0 – Lukács 7, Pest K. 6, Pavicsevics 6, Kulcsár 8 – Balaskó 6 Vezetőedző: Keszei Ferenc
CSERE: Győri J. helyett Nógrádi (–) a 23., Nógrádi helyett Tóth Z. (6) a 36., Balaskó helyett Kalmár (–) a 89. percben
Gólszerző: Kulcsár (0–1) az 55., Kulcsár (11-esből, 0–2) az 57., Venczel (1–2) a 77. percben

TATABÁNYA–REAC 2–3
TATABÁNYA: Polekszics 6 – Kerényi 6, Bakracs 5, Filó T. 5, Megyesi 6 – Dupai 4, Jezdimirovics 6, Vámosi 6, Hajdu 5 – Gulyás 4 – Dombai 4 Vezetőedző: Sisa Tibor
CSERE: Dombai helyett Takács (5) a 40., Gulyás helyett Mile (5) az 55., Dupai helyett Simon V. (–) a 85. percben
REAC: Illyés 6 – Dinka 5, Pusztai 4, Cseri 5, Sallai 6 – Kapcsos 5 – Horváth G. 6 – Polonkai 5, Bárányos 6 – Nyerges 6, Torma 6
Vezetőedző: Aczél Zoltán
CSERE: Sallai helyett Makra (6) az 51., Horváth helyett Somorjai (–) a 65., Polonkai helyett Tamási (–) a 80. percben
Gólszerző: Nyerges (0–1) a 11., Nyerges (11-esből, 0–2) az 57., Vámosi (1–2) az 58., Megyesi (2–2) a 81., Torma (2–3) a 84. percben

DVSC-TEVA–ZALAEGERSZEG 3–1
DVSC-TEVA: Csernyánszki 6 – Bernáth 6, Komlósi 6, Vukmir 6, Szatmári 6 – Dombi 6, Sándor T. 6, Kiss Z. 7, Leandro 7 – Zsolnai 8, Sidibe 8 Vezetőedző: Miroslav Beránek
CSERE: Szatmári helyett Halmosi (–) a 73., Zsolnai helyett Bogdanovics (–) a 88., Dombi helyett Rezes (–) a 92. percben
ZALAEGERSZEGI TE: Kampa 4 – Kocsárdi 6, Sebők V. 6, Botis 0, Máté P. 6 – Simonfalvi 5, Ljubojevics 7, Molnár B. 6, Józsi 7 – Ferenczi 6, Waltner 5 Vezetőedző: Simon Antal
CSERE: Botis helyett Csóka (6) a 23., Simonfalvi helyett Koplárovics (–) a 81., Ljubojevics helyett Franciskovics (–) a 87. percben
Gólszerző: Zsolnai (1–0) a 11., Zsolnai (2–0) a 14., Józsi (2–1) a 27., Sidibe (3–1) a 86. percben

VASAS–PAKS 0–1
VASAS: Németh 0 – Pandur 5, Unierzyski 5, Tóth A. 4 – Kincses 4, Pintér Z. 3, Ködöböcz 3 – Lázok 4, Németh N. 3, Majoros 4 – Bali 3
Vezetőedző: Mészöly Géza
CSERE: Ködöböcz helyett Nagy T. (–) a 71., Majoros helyett Kiss K. (–) a 78., Lázok helyett Skita (–) a 79. percben
PAKS: Kovács A. 0 – Molnár Z. 5, Fehér A. 5, Salamon 5, Barics 5 – Mészáros I. 4, Zováth 6 – Kiss T. 5, Buzás 4, Báló 4 – Belényesi 3 Vezetőedző: Lengyel Ferenc
CSERE: Belényesi helyett Montvai (–-) a 81., Báló helyett Kóczián (–) a 85., Buzás helyett Böde (–) a 90. percben
Gólszerző: Zováth (0–1) a 74. percben

FEHÉRVÁR–ÚJPEST 3–2
FC FEHÉRVÁR: Sebők Zs. 5 – Csizmadia 5, Kuttor 6, Kocsis 5, Mohl 6 – Lattenstein 6, Julinho 6, Bozsics 1, Terjék 5 – Sitku 6, Dajics 6
Vezetőedző: Marijan Vlak
CSERE: Terjék helyett Nagy D. (–) a 65., Dajics helyett Alumona (–) a 76. percben
ÚJPEST: Balajcza 5 – Vermes 5, Vaskó 5, Böjte 5, Mészáros M. 5 – Korcsmár 5, Erős K. 6, Tóth B. 5 – Tisza 6 – Rajczi 5, Kovács Z. 5 Vezetőedző: Valére Billen
CSERE: Korcsmár helyett Kőhalmi (6) a 37., Mészáros M. helyett Nagy O. (5) a szünetben, Kovács Z. helyett Cariati (5) az 57. percben
Gólszerző: Kuttor (1–0) a 6., Rajczi (1–1) a 14., Julinho (2–1) a 21., Dajics (3–1) a 38., Tisza (3–2) a 62. percben

DIÓSGYŐR–HONVÉD 2–1
DIÓSGYŐR: Szalma 6 – Katona 6, Mogyorósi 6, Elek 6, Farkas V. 6 – Vitelki 5, Szögedi 5 – Sipeki 6, Foxi 6, Binder 5 – Douva 6
Vezetőedző: Csank János
CSERE: Binder helyett Simon A. (5) az 56., Sipeki helyett Faggyas (–) a 69., Mogyorósi helyett Rubint (–) a 85. percben
HONVÉD: Miski 5 – Schindler 6, Debreceni 5, Pomper 5, László A. 5 – Schrancz 4, Benjamin 4–2=2, Dancs 5, Vincze Z. 5 – Koós 5, Hercegfalvi 6 Vezetőedző: Supka Attila
CSERE: Schrancz helyett Zana (5), a 33., Koós helyett Genito (5) a szünetben, Hercegfalvi helyett Disztl D. (–) a 63. percben
Gólszerző: Farkas V. (1–0) a 17., Douva (2–0) az 55., Schindler (2–1) a 74. percben

VÁC–FC SOPRON 1–2
DUNAKANYAR-VÁC: Köteles 5 – Páles 5–2=3, Udvari T. 5, Kunzo 5, Dudás 5 – Svintek 4, Laskai 5, Makrai 5, Vén 5 – Kulcsár T. 6, Szabó V. 4 Vezetőedző: Gergely Károly
CSERE: Laskai helyett Palásthy (–) a 66., Szabó V. helyett Sinkó (–) a 74., Svintek helyett Rusvay (–) a 79. percben
FC SOPRON: Rabóczki 6 – Homei 4, Bagoly 5–2=3, Radu 5, Munteanu 5 – Sifter 5 – Magasföldi 4, Demjén 6, Horváth A. 6, Szabó T. 5 – Feczesin 5 Edző: Selymes Tibor
CSERE: Magasföldi helyett Cigan (5) a szünetben, Szabó T. helyett Németh D. (–) a 74., Feczesin helyett Ianc (–) a 82. percben
Gólszerző: Kulcsár T. (1–0) a 40., Feczesin (1–1) a 61., Demjén (1–2) a 74. percben

MTK–Győri ETO 1–0
MTK Budapest: Végh 6 – Kriston 6, Lambulics 6, Balogh B. 7, Pollák 6 – Pintér Á. 5, Zsidai 6 – Bori 5, Hrepka 6, Czvitkovics 5 – Németh K. 5
Szakmai igazgató: Garami József
CSERE: Zsidai helyett Szabó Á. (–) a 90. percben
Győri ETO: Sztevanovics 6 – Regedei 6, Kovács Z. 5, Jäkl 0, Hanák 5 – Bank 5 – Pákolicz 5, Müller 5, Virág A. 5 – Bajzát 5, Tokody 6
Vezetőedző: Pajkos János
CSERE: Jäkl helyett Dudás (5) a 29., Müller helyett Szabó Zs. (–) a 78., Tokody helyett Granát (–) 88. percben
Gólszerző: Balogh B. (11-esből, 1–0) a 69. percben