Jól menekül a Hannover

F. Z.F. Z.
Vágólapra másolva!
2006.11.20. 00:26
Címkék
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása
Huszti Szabolcs jó játékának is köszönhetô a hannoveriek javulása

Két meccs, egy gól – ez volt a mérlege a Bundesliga vasárnapi összecsapásainak, és annak az árva gólnak nagyon örültek Hannoverben. A 13. forduló záró mérkőzései közül az izgalmasabb öszszecsapást Mönchengladbachban játszották, ahol a Hannover, Hanno Balitsch találatával 1–0-ra nyert. Huszti Szabolcs, a Hannover játékosa végig a pályán volt. Ezzel a sikerrel a legutóbbi három mérkőzéséből kettőt megnyerő hannoveri gárda kikerült a „veszélyes övezetből”, és feljött a 15. helyre a tabellán. A Mönchengladbach mély gödörbe került, október 14-e óta nem győzött, sőt az azóta lejátszott hat bajnokijából ötöt elveszített (ami érdekesség: Huszti Szabolcsék viszont eddig valamennyi győzelmüket idegenben szerezték...).

A játéknap másik összecsapása csaknem unalomba fulladt, a Bielefeld nagy lehetőséget szalasztott el, hogy nem verte meg a Wolfsburgot, mert győzelme esetén csatlakozhatott volna a közvetlen élmezőnyhöz, megelőzhette volna az ötödik helyen álló Herthát.

NS-szakértő: Egyensúlyban

"Érdekes átalakuláson megy keresztül a német bajnokság, ugyanis szerintem az elmúlt két-három idényben nagyon kiegyenlítődött a közvetlen élmezőny. Korábban a Bayern München egymás után akár tíz meccset is képes vot megnyerni, most viszont nagyon hullámzó az élcsapatok teljesítménye is. Kifogyott az élvonal a világklasszisokból, korábban egy Michael Ballack vagy egy Stefan Effenberg által vezényelt Bayern kimagaslott a mezőnyből. Az idén a Schalke, a Bremen és a Bayern között az dönthet, hogy melyik együttes lesz képes sorozatban jól játszani, és több mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatot produkálni."

Miriuta László, a Cottbus korábbi játékosa

BUNDESLIGA, 13. FORDULÓ
  • Mönchengladbach–Hannover 0–1, G: Balitsch (50.)
  • Bielefeld–Wolfsburg 0–0

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

2018 után kapott ki újra a pályán a Barcelona, elnapolva a bajnokavatás

Kézilabda
28 perce

Révész Bulcsú: Senkitől sem félek, sokkal jobb vagyok, mint tavaly!

Egyéb egyéni
1 órája

Thomas Müller távozik a Bayern Münchentől – hivatalos

Német labdarúgás
1 órája

NB I: a Ferencváros és a Puskás Akadémia is a kedvenc ellenfelét fogadja

Labdarúgó NB I
1 órája

NB II: profi szerződést kapott a debütáló nigériai fiatal Kisvárdán

Labdarúgó NB II
1 órája

Ilyen lenne az Agymanók szereposztása, ha Huszák Alexandra rendezné

Jégkorong
1 órája

Döntős és feljutott a divízió 2-be a magyar női válogatott a fallabda Eb-n

Egyéb egyéni
1 órája

A sokoldalú Szécsi Márkkal vágna vissza a DVTK-nak a Loki

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik