Milan, Juve: 1-1 pont

M. T.M. T.
2006.11.19. 01:18
A szombat délután az olasz labdarúgás nagyágyúié volt: a Juventus a B-ligában az AlbinoLeffe, a Milan az A-ban az Empoli vendégeként lépett pályára.

A zebramezesek a sérült Alessandro Del Piero és David Trezeguet nélkül kezdtek, és a 24. percben hátrányba kerültek: Gianluigi Buffon piros lapot kapott, a 11-esből pedig Joelson a bergamói kiscsapatnak szerzett vezetést. Az emberhátrányban lévő Juve a második félidő elején az egyetlen pályán hagyott csatár, Raffaele Palladino találatával egyenlített, így megőrizte tavaly október óta tartó bajnoki veretlenségét.

Ikszelt a három vereségből érkező Milan is, amely rengeteg helyzetet dolgozott ki Empoliban, de gólt nem tudott szerezni.

Az esti meccsen az éllovas Palermo meglepetésre kikapott a Cagliaritól, így az Inter ma délután lépéselőnybe kerülhet.

SERIE A, 12. FORDULÓ
  • Empoli–Milan 0–0
  • Cagliari–Palermo 1–0, G: Pepe (90.)
Az élcsoport: 1. Palermo 27 pont (26–15), 2. Internazionale 27 (24–13, 11 mérkőzés), 3. Roma 24 (11 mérk.), …5. Empoli 16, …14. Milan 8