Hétfőtől Henin-Hardenne áll a világranglista élén

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2006.11.12. 01:14
Justine Henin-Hardenne legyőzte Marija Sarapovát a WTA-világbajnokság elődöntőjében, így már biztosan ő vezeti hétfőtől a világranglistát. A belga klasszis vasárnap idei harmadik, Amélie Mauresmo elleni fináléjára készülhet.
Justine Henin-Hardenne nem elégszik meg a világelsôséggel: a tornagyôzelem is ?kell neki?
Reuters
Reuters

Péntek este már csak az volt a kérdés a madridi WTA-világbajnokságon, hogy Amélie Mauresmo, Marija Sarapova és Justine Henin-Hardenne, azaz a világranglista első három helyezettje mellé csatlakozik-e a negyedik volt világelső, Kim Clijsters is a legjobb négy között. Nos, a belga hölgy nem maradt sokáig adós a válasszal, hiszen az első, 6:4-re megnyert játszma után a másodikban 6:0-val ütötte ki szegény Jelena Gyementyjevát. Az orosz lánynak nem termett sok babér ezen a versenyen: szettet sem tudott nyerni, ejtett viszont összesen 33 kettős hibát három fellépése alatt.

Marija Sarapova ellenben igencsak meggyőző játékot mutatott a csoportkörben, így a Justine Henin-Hardenne elleni, amúgy a világelsőségről is döntő mérkőzésen talán ő volt az esélyesebb – bár az idén már kétszer kikapott a belgától. Az orosz szőkeség ezúttal azonban csak árnyéka volt önmagának, és csúnyán, 6:2-re el is veszítette az első szettet, 14 ki nem kényszerített hibát elkövetve közben. A második szettre már hiába javult fel, Henin egy brékkel ott is elment 5:3-ra. Sarapova ekkor még visszavette az adogatóelőnyt, de a rövidítést már nem bírta. „Mintha nem is önmagam lettem volna. Lassú voltam, nem figyeltem eléggé, amikor pedig végre belelendültem, a rövidítésben hiányzott az a két-három jó labdamenet, amivel egyenlíthettem volna. Ezzel együtt nem vagyok elkeseredve, remek évet zártam” – értékelt az US Open győztese.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG

MADRID (3 000 000 dollár, kemény pálya)
Egyes. Csoportkör. Vörös csoport:
Kim Clijsters (belga, 6.)–Gyementyjeva (orosz, 7.) 6:4, 6:0.
A csoport végeredménye: 1. Sarapova (orosz, 2.) 3 győzelem/3 mérkőzés, 2. Clijsters 2/3, 3, Kuznyecova (orosz, 4.) 1/3, Gyementyjeva 0/3.
Elődöntő: Henin-Hardenne (belga, 3.)–Sarapova 6:2, 7:6;
Mauresmo (francia, 1.)–Clijsters 6:2, 3:6, 6:3.

Páros. Elődöntő: Black, Stubbs (zimbabwei, ausztrál)–Jen Cse, Cseng Csie (kínai) 7:5, 2:6, 7:5;
Raymond, Stosur (amerikai, ausztrál, 1.)–Peschke, Schiavone (cseh, olasz) 6:1, 6:4
Ellenfele, Henin viszont csúcsformában teniszezett. Ütött hét ászt, és végig magabiztosan, koncentráltan játszott, erőfeszítéseit pedig siker koronázta: 34 hét után átvette a világranglista első helyét Amélie Mauresmótól. „Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól bírtam a nyomást. Jó érzés világelsőnek lenni, de a tornának még nincs vége: győzni akarok a fináléban is!” – jelentette ki.

Henin már csak azért is fogadkozik, mert van elszámolnivalója döntőbeli ellenfelével. Az idén Melbourne-ben és Wimbledonban is vele vívott a tornagyőzelemért, de mindkétszer kikapott (ráadásul sikerült össze is vesznie kicsit egykori barátnőjével) – biztosan kitalálták, Mauresmóról van szó, aki remek meccset játszva verte meg Clijsterst a második elődöntőben. Az első két szetten még igazságosan megosztoztak a hölgyek (az elsőben a francia, a másodikban a belga volt a jobb), de a harmadik játszma volt az, amely igazán parádésra sikerült. Clijsters tenyeressel és fonákkal is bátran támadott az alapvonalról, ami gyakran látványos labdamenetekhez, bár nemegyszer rontásokhoz is vezetett, a címvédő Mauresmo pedig nemcsak állta a rohamokat, hanem maga is bemutatott egy-két remek megoldást. Ráadásul a legjobbkor, 4:3-nál el is vette kissé megingó ellenfele adogatását, és már nem is engedte ki kezéből a győzelmet.