Hálaimát mond az edző az utolsó pillanatok miatt

PIETSCH TIBOR, VOLESZÁK GÁBORPIETSCH TIBOR, VOLESZÁK GÁBOR
2006.10.29. 03:15
Bosszankodhattak a rákospalotai szurkolók: a REAC ugyanis több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, ám a lefújás előtt a Kaposvár egyenlíteni tudott.
Ez szombaton nagyon nem ment: Kapcsos Vince hiába csúszik be, Maróti Béla továbbviheti a labdát, de a rákospalotai védô igazán nagyot a hajrában hibázott
M. Németh Péter
Még el sem kezdődött a mérkőzés, amikor Aczél Zoltán már kénytelen volt változtatni csapata összeállításán: a bemelegítést követően Cseri Gergő rosszullétre panaszkodott, s mivel a gyorsan előkapott hőmérő 37.8-at mutatott, a meccsre „lázasan” készülő védőről kénytelen volt lemondani a rákospalotaiak edzője, aki Tamási Zoltánt küldte Cseri helyett pályára. Török Sándor sem volt jobb bőrben, ám a támadó betegsége nem okozott akkora gondot a szakvezetőnek, hiszen őt amúgy is a kispadra ültette volna. Így Török Sándor is csatlakozott a nézőkhöz, helyét Virágh Tibor foglalta el.

Ha már itt tartunk, jegyezzük meg, a Kaposvárból viszont anynyian hiányoztak, mint a matekdolgozat előtt álló osztályból. „Kényelem” jellemezte a vendégek kispadját is: Kovács Zoltán cserekapuson kívül három mezőnyjátékos terpeszkedhetett rajta, de a három hónapja nem játszó, térdszalagszakadás után visszatérő Pintér Attilát valószínűleg csak azért írták be a jegyzőkönyvbe, hogy legalább meglegyen a három csere...

Hogy ilyen hosszan vezettük fel a találkozót, annak prózai oka van: az első félidőről sok szépet nem tudtunk volna írni. Legfeljebb annyit, hogy a két együttes derekasan küzdött, amíg a Kaposvár csak kapufáig, addig a REAC gólig jutott. Torma Gábor találatáról még annyit, hogy egyrészt nem születhetett volna meg Milinte Árpád hibája nélkül, másrészt miután a labda a hálóban landolt, a tribünön többen felvetették, a hazai gárdát érdemes lenne átkeresztelni Rákospalotai Torma Egyletre... Az össznépi jókedvet hűen jellemezte a hangosbemondó 45. percben elhangzó beszólása: „A játékvezető egy percet hosszabbít, bravó!”
A szünetben szerencsére senkit sem támadott meg a vírus, így ugyanazon játékosok tértek vissza a pályára, akik negyedórával korábban levonultak. Mindezt a szpíker is örömmel nyugtázta: „Továbbra is köztünk van Bárányos Attila, Torma Gábor és Polonkai Attila, a győzelem három záloga.” Bárányos nem Attila, hanem Zsolt, de ezt elnéztük neki.

Jó meccset is elnéztünk volna, fájdalom, többen hiába reménykedtünk – persze amikor a sereghajtó fogadja a 12. helyezettet, badarság színvonalas csatát várni. Gyűrték egymást becsülettel a résztvevők, ezzel nem is volt probléma, csak az első osztályú megmozdulások hiányoztak, holott a hazaiak négy korábbi válogatott futballistát is felvonultattak. Torma Gábor legalább gólt lőtt, ugyanakkor Bárányos Zsolt és Polonkai Attila nem válogatott formában teljesített – illetve dehogynem... A rákospalotaiak negyedik „címeres” tagja, Kapcsos Vince viszont nem lógott ki a sorból, sokáig úgy takarított hátul, hogy a közterület-fenntartó vállalat bizonyára boldogan alkalmazná, a hazai B-közép zengte is, hogy „Pitbull Pilu!”

A 89. percben mégis a hátvéd hibája miatt veszített pontokat a REAC: Szakály Péter beadása után Kapcsos elcsúszott, Oláh Lóránt pedig élt a váratlan lehetőséggel. A támadó tíz forduló után volt újra eredményes, erre mondják Kaposváron, hogy jobb későn, mint soha...

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- 8. perc: Somorjai indította a védők között egy testcsellel kilépő Tormát. A támadó a 16-os bal sarkáról középre ívelt, a labdába a menteni igyekvő Radics belecsúsztatott, amely így éppen Bárányos elé került, a középpályás pedig jobbal, nyolc méterről, kapásból, centikkel a léc fölé lőtt.
36. perc: Horváth Gábor fejelt egy ártalmatlannak tűnő kaposvári beadást rossz helyre, a labda éppen a középen felfutó Szakály Péterig jutott, aki 22 méterről, kapásból, jobb külsővel lőtte el a labdát, amely a lécről vágódott vissza a mezőnybe.
39. perc: Bárányos adott remek labdát a jobb szélen felfutó Horváth Gábornak, aki magasan átívelt a túloldalra, a vendégek kapusa, Milinte teljesen feleslegesen hagyta el kapuját, így a bal oldalon érkező Sallai senkitől sem zavartatva visszafejelte a labdát középre, ahol az érkező Torma kilenc méterről, kissé előredőlve fejelt az üresen maradó kapu jobb oldalába.
1–0
43. perc:
Horváth Gábor adott be a jobb oldalról, labdájával a kaposvári kapu előtt Somorjait találta meg, a középpályás gólhelyzetben még meg is nézhette, hová fejeljen, ám végül a legrosszabb megoldást választotta: öt méterről, erőtlenül Milinte ölébe bólintott.
53. perc: Varga Zoltán végezhetett el szabadrúgást a REAC térfelének közepéről, beívelésére Alves érkezett, ám a hosszú oldalra kisodródva már nem tudta jól megfejelni a labdát, így Farkas kezében kötött ki.
63. perc: A bal szélen felfutó kaposvári Szakály Péter ívelt a kapu elé, beadásáról a gólhelyzetben lévő Oláh alig maradt le.
71. perc: Nyerges fejelt le a kaposvári 16-oson belül egy labdát a bal oldalról befelé húzódó Somorjai elé, aki hét méterről, kissé sután a jobb kapufára passzolta a labdát.
87. perc: Kisebb dulakodás alakult ki a rákospalotaiak térfelének közepén, a vendégek védője, Maróti lekönyökölte Somorjait, durvaságáért a játékvezető azonnal kiállította.
89. perc: Egy elpuskázott hazai helyzet után kontrázhattak a vendégek, Szakály Péter robogott el a bal szélen, középre adását Kapcsos elvétette, így a labda Oláh elé került, a csatár pedig 11 méterről, senkitől sem zavartatva az elvetődő Farkas lábai között a kapu közepébe lőtt.
1–1 ---- Farkas Balázs végig magabiztos volt, a gólról nem tehetett. A rákospalotai védelemből az utolsó pillanatokban kezdő játékossá előlépő Tamási Zoltán emelhető ki, aki remekül összefogta a hátsó alakzatot. Bárányos Zsolttól és Polonkai Attilától ennél jobb teljesítményt vártak a REAC-szurkolók. Torma Gábor góljáért érdemel említést, Nyerges Krisztián ugyanakkor nem sokat tudott hozzátenni a játékhoz. A vendégek kapujában Milinte Árpádnak két nagy mentése is akadt, kár, hogy a rákospalotai gól előtti hibájával egy érdemjegyet „levett” az osztályzatából. A védelemre különösebb panasz nem lehetett, igaz, a kaposvári bekkek nemegyszer hagyták helyzetbe kerülni a fővárosi támadókat. Szakály Péter szép cseleivel tűnt ki, Oláh Lóránt pedig a fontos és „pontos” góljával – amellyel egyúttal a mezőny legjobbjává lépett elő. ----