Csabai Edvin (elöl) egyesben és Györe Attilával párosban is világbajnoki címet nyert Franciaországban
EPA
Csabai Edvin (elöl) egyesben és Györe Attilával párosban is világbajnoki címet nyert Franciaországban
Csabai Edvin
Született: 1976. december 7., Budapest Klubja: Kis-Dunai Sportegyesület Edzői: Szabó Attila, Reményi Péter Legjobb eredményei: 11x vb-1. (C–1 2004, 2005, 2006; C–2 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006). Eb-1. (C–2 2005)
Csabai Edvin ismét nagyot alkotott. Előbb egyesben nyert aranyérmet, majd Györe Attilával párosban végeztek első helyen a franciaországi maratoni vb-n. Az oldalvizükre pályázó Oscar Grana Blanco, Díos Ramon Ferro spanyol páros tagjai már egy-két kör után jelezték, annak is örülnek, ha a magyarok közelében tudnak maradni. Ez megadatott nekik, ám más tekintetben a sportágban Csabait senki sem közelítheti meg: 11 vb-aranyával abszolút csúcstartó, és ha hozzávesszük, hogy az idén a szegedi vébén síkvízen is pontszerző volt (C–4 500 m, 5. hely), a legnagyobbaknak járó tiszteletet érdemli.
– Igaz a hír, miszerint csak villámlátogatásra jött haza, Magyarországra? – Igen, csak egy alvásra érkeztem… – mondta Csabai Edvin. – Hétfő este szálltam le a Franciaországból érkező repülő-ről, kedd reggel azonban ismét utazom, a cél Tajvan, a sárkányhajó-világbajnokság helyszíne.
– Már az is nehezen érthető, hogyan képes valaki több mint két órán keresztül folyamatosan kenuzni. Ön viszont éppen megérkezett az egyik vébéről, máris megy a másikra. Hogy csinálja? – Ehhez bizony fanatizmus kell, és az, hogy ilyen csábító, egzotikus helyen rendezzék a sárkányvébét, mint Tajvan. Csapatunk tagjai közül sokakat ez motivál. A lehető legerősebb együttes jött össze, hiszen Kolonics György, Kozmann György, Vajda Attila, illetve Kovács Katalin is minket erősít.
– Mikor kezdődött a kapcsolata a sárkányhajózással? – Tavaly. Az ötlet az edzőmtől, Reményi Pétertől származik. Még nincs jelentős nemzetközi rutinunk, a prágai Európa-bajnokságon egy arany- és két ezüstérmet nyertünk, de a távol-keleti versenyen biztosan sokkal erősebb lesz a mezőny.
– Hogyan emlékszik vissza az augusztusi, szegedi síkvízi világbajnokságra? – Fantasztikus élmény volt! Számomra az volt az év főversenye, nagyon sajnálom, hogy lemaradtunk a dobogóról.
– A maratoni világbajnokságokon viszont immár nyolc éve ott van a dobogó tetején. Milyen volt az első siker, 1999-ben? – Érdekes módon az volt a legkönnyebb döntő. Győrött rendezték a vébét, a közönség biztatása örökké emlékezetessé tette sikerünket. Egy évvel később, Kanadában volt a legnehezebb, legszorosabb befutó. Az idei győzelmünk sem volt sima, sprintbefutó döntött, de ez csak a pálya adottságai miatt fordulhatott elő, Tremolat-ban nehéz elszakadni a mezőnytől.