BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2006.07.23. 00:16
Kisgyörgy Gergely és Bardóczky Kornél párosa öt játszmában biztosította be a magyar válogatott a továbbjutását Plovdivban.
Kisgyörgy és Bardóczky (szemben) a csatát és a háborút is megnyerte

A mieink az euro-afrikai zóna II. csoportjában hét makulátlanul megvívott csörte (öt Egyiptom, kettő Bulgária ellen) után elvesztették első szettjüket Baranyi Szabolcs szövetségi kapitány irányítása alatt. De a meccset megnyerték. Így hát senki se lógassa az orrát, elvégre Bardóczky Kornél és Kisgyörgy Gergely óriási, ötjátszmás csatában hozta a párost a hazai pályán játszó bolgárok ellen, így a magyar csapat bravúros teljesítménnyel két nap után kiharcolta a harmadik fordulóba jutást.
Az egyaránt három szettben, mondhatni simán megnyert pénteki egyeseket követően kettőzött önbizalommal készülhetett a két legjobb magyar párosjátékos, míg a másik oldalon Ivajlo Trajkov játékos-edző a közelgő veszélyt megérezve Todor Jenev helyett saját magát nevezte be a meccsre Jordan Kanev partnereként.

Bardóczky és Kisgyörgy azonban nem hagyta magát megzavarni a bolgár hadicseltől, az első szettben 4:3-ig minden a terv szerint haladt, akkor azonban zsinórban három gémet hoztak a hazaiak, és be is húzták a játszmát. Sokáig persze nem örülhettek ennek, mert a következő két szettet okosan teniszezve egyaránt 6:4-re nyerték meg a mieink, és a negyedikben is tie-breakre kényszerítették a bolgárokat. Trajkovék azonban a rövidítésben még elhárították a vészt, és egyenlítettek.
Jöhetett az ötödik játszma, amely óriási küzdelmet hozott, de Bardóczkyék végül felőrölték az életben maradásért játszó ellenfelet, és 10:9 után pontot tettek a négyórás küzdelem végére.

A magyar csapat tehát drámai csatában hozta a párost, és így a vasárnapi egyesek eredményétől függetlenül már bejutott a harmadik fordulóba, ahol szeptember végén Lengyelország vagy Grúzia lesz az ellenfele a még feljebb kerülésért.

„Hatalmas szó, hogy már a második napon bebiztosítottuk a továbbjutást – értékelt Berényi János, a hazai szövetség elnöke. – Egy álom válna valóra, ha visszakerülnénk az első csoportba, amely már a Világcsoport kapuja. És már csak egy mérkőzésre vagyunk tőle. Tulajdonképpen mindegy, kivel kerülünk össze szeptemberben, a mostani magyar csapatnak a lengyelek és a grúzok ellen egyaránt lenne esélye. Talán mégis kicsit a grúzoknak szurkolok, velük ugyanis hazai pályán mérkőzhetnénk meg. Jövőre százesztendős a teniszszövetség, korosztályos válogatottjaink régen látott nagy sikereket érnek el, azaz van jövője a magyar tenisznek, amire a mostani eredmények is ráirányítják a figyelmet.”

DAVIS-KUPA, EURO-AFRIKAI ZÓNA, II. CSOPORT, 2. FORDULÓ, PLOVDIV (SALAK)
Bulgária–MAGYARORSZÁG 0–3 – a második nap után.
Bardóczky Kornél, Kisgyörgy Gergely–Ivajlo Trajkov, Jordan Kanev 4:6, 6:4, 6:4, 6:7, 11:9. Pénteki eredmények: Kiss Sebő–Trajkov 6:3, 6:3, 6:3; Bardóczky–Ilia Kusev 7:5, 6:3, 6:0 ---- N ---- H