Az árvíz sem jelentett akadályt

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
Vágólapra másolva!
2006.05.13. 02:31
Címkék
Kajak egyesben a nőknél Csay Renáta, a férfiaknál pedig Salga István révén hazai siker született, míg kenu egyesben a tolnai Györe Attila diadalmaskodott Győrött, az AstraZeneca maratoni ob első napján.
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Salga István hazai vizeken nyert
Pénteken délután a felnőtt egyéni számokkal kezdetét vette a 13. maratoni országos bajnokság, amely egyben válogató a szeptemberi, franciaországi világbajnokságra. A kenusoknál a többszörös vb-aranyérmes Csabai Edvin védettséget élvezett, neki nem kellett Győrben rajthoz állnia. A közelmúltban levonuló árvíz fölöttébb megnehezítette a rendezők dolgát, de a vezetők, sportolók példás összefogással rendbe hozták a versenyhelyszínt. Az időjárás is a kajakozók segítségére sietett, a hét elején még vizes, sáros futószakasz is alkalmas állapotba került, így nem volt szükség az áthelyezésére.

A verseny központi helyszíne a győri Aranypark szabadstrand, ahonnan a rajt és a cél, továbbá a maratoni kajakozás-kenuzás sajátossága, a futószakasz is nyomon követhető. Korosztálytól függően 5 és 36 kilométer közötti távot teljesítenek a versenyzők, a felnőtt férfiak 36, míg a nők 28 kilométert lapátolnak. A felnőttek öt, az ifjúságiak három kört eveznek, és minden körben teljesítenek egy futószakaszt.

Az első versenynap érdekessége volt, hogy a korábbi Csay Renáta, Szonda Kornélia és a Salga István, Jámbor Attila páros ezúttal külön indulva, egyesben állt rajthoz. A kenu egyesek között egyetemi tanulmányainak befejezését követően elindult a friss diplomás környezetvédelmi mérnök, Kolozsvári Gábor is, aki negyedikként ért célba.

Ami az egyes futamokat illeti: a férfi egyeseknél – amint várható volt –, Salga István és Jámbor Attila külön versenyt vívott egymással, jobb hajrájával Salga István győzött, s ezzel tizennegyedik országos bajnoki címét szerezte meg. A nők kajak egyesek mezőnyében a bajnokságot levezetésre használó Szonda Kornélia alaposan lemaradt, így Csay Renáta már az első körben tetemes előnyt szerzett, de aztán udvariasságból bevárta párosbeli társát, Folláth Vivient, akivel aztán szinte végiglapátolták a hátralévő távot. A hatszoros világbajnok a hajrában persze vigyázott, hogy a célba az ő hajója érjen be elsőként.
A verseny a páros számokkal folytatódik szombat délután.

ASTRAZENECA-KUPA, MARATONI OB, EGYBEN FELNŐTT VB-VÁLOGATÓ, GYŐR (46 egyesület, 1500 versenyző)
Férfiak. K–1 (26 induló), táv: 36 km. Bajnok: Salga István (Győri VSE, edző: Borsodi Géza) 2:28:47, 2. Jámbor Attila (TolnaText KSC) 2:28:50, 3. Barina Balázs (TolnaText KSC) 2:35:10
C–1 (9), táv: 28 km. B: Györe Attila (TolnaText KSC, e: Szabó Attila, Reményi Péter) 2:14:38, 2. Gillányi Zsolt (Domino Honvéd) 2:15:25, 3. Széles Gábor (Győri VSE) 2:25:20
Nők. K–1 (15), táv: 28 km. B: Csay Renáta (Győri VSE, e: Sztanity László) 2:08:30, 2. Folláth Vivien (Szolnoki Mezőgép) 2:08:31, 3. Faldum Bereniké (TolnaText KSC) 2:10:56
Legfrissebb hírek

NS: ifjabb Dárdai Pál aláírt a Puskás Akadémiához; Vécsei Bálint: Nem ijedek meg senkitől

E-újság
5 órája

Jet-ski Európa-bajnoki futam és junior világbajnokság Győr-Győrzámolyban

Egyéb autó-motor
6 órája

Joao Pedro duplázott nevelőegyesülete ellen, a Chelsea könnyedén jutott a klub-vb döntőjébe

Klub-vb
6 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Real Madrid a klub-vb-n

Minden más foci
6 órája

Isten ujja – Csinta Samu publicisztikája

Klub-vb
6 órája

Második felvonás – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
6 órája

Nyertek a svédek, így a németekkel együtt negyeddöntősök a női Eb-n

Minden más foci
6 órája

DAC: Yhoan Andzouana távozott, Abdoulaye Gueye érkezett – hivatalos

Minden más foci
6 órája
Ezek is érdekelhetik