A jobb hazai hajrá döntött

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2006.04.27. 01:57
Mindkét együttes görcsösen játszott, és sokat hibázott a hullámzó mérkőzésen – egészen a 35. percig. A nagyszünetben még hátrányban lévő hazaiak határtalan akarásuknak és jó hajrájuknak köszönhetik a vártnál nagyobb különbségű sikerüket. Úgy tűnik, ezek után sajnos csak az ad pikantériát a párharcnak, hogy a városmajori vezetők közbejövő kívánsága miatt a második mérkőzés valószínűleg átkerül vasárnapról szombatra, amit a diósgyőriek fiataljaik elfoglaltsága és az előzetes időpont-egyeztetés figyelmen kívül hagyása miatt nehezményeznek.RÁJÁTSZÁS, A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
DKSK-MISKOLC - BSE-ESMA 73–54
(16–13, 11–15, 19–13, 27–13)

Miskolc, 600 néző. V: Szabó Gy., Kiss
MISKOLC: ENGLERT 11/3, Fodor 10/3, FÜRÉSZ E. 14, Ambrus E. 10, KELLER 15. Cs: Djelmis 9, Imbergerová 4. Edző: Tapodi Péter
BSE: Fürész D. 9/9, Musovics 11, Kosjár 2, HAGARA 13/3, Andó 10. Cs: Varga R. 2, Vida 7/3. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–2. 8. p.: 12–9. 12. p.: 18–20. 18. p.: 24–24. 19. p.: 24–28. 26. p.: 36–35. 28. p.: 42–39. 32. p.: 48–41. 35. p.: 55–46. 36. p.: 56–52. 38. p.: 68–52
Kipontozódott: Hagara (35. p.), Keller (40. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Miskolc javára

Tapodi Péter:
– Ismét bebizonyosodott, hogy az eredményes kosárlabda alapja a jó védekezés. Így bármennyire is szenvedtünk időnként támadásban, az előbbivel felőröltük ellenfelünket.
Farkas Sándor: – Megérdemelten nyert a DKSK, a hazaiak sokkal jobban koncentráltak. Csapatom a negyedik negyedben sok hibát követett el, és szinte mindent kihagyott.