Több ez, mint győzelem

Szabó Gábor, Bajzát Rafael, Fesztbaum BélaSzabó Gábor, Bajzát Rafael, Fesztbaum Béla
2006.04.08. 01:49
A Vasas 9–5-ös győzelmével Egerben kivívta, hogy a rájátszásban a Komjádi uszodában folytatódjon a küzdelem.
Matajsz Márk (jobbra) és társai felváltva próbálták ôrizni Varga Dánielt, a Vasas pólósa azonban tarthatatlan volt
Meggyesi Bálint

Az utolsó rangadó az alapaszakaszban. De ha azt nézzük, hogy az elődöntőben is ez a két csapat csap össze, látunk belőle még jó néhányat. Kérdés, mennyit. Nem mindegy ugyanis, hány ponttal indul neki a két vetélytárs a rájátszásnak. Éppen erről volt hivatott dönteni a péntek esti meccs. Ha nyer a Vasas – 2–2, ha veszít – 4–0 az Egernek, ha döntetlen – 3–1 a hevesiek előnye a nyolc pontig tartó küzdelemben.

Egerben mindenki a fedélzeten. Több mint kétezer néző, a hangulat magával ragadó, és jó látni (igaz, nem jelezték előre), hogy január 28-a után ismét vízben Hegedűs Gábor, az Alekszandar Csirics által kiütött egri várvédő. Hegedűs hat és fél perc után tűnik fel először a medencében. Ekkor 1–1 az állás, nem sokkal korábban hosszú méricskélés eredményeként (Nagy Viktor álljon a gólvonalra, Kiss Csaba menjen öt méterre a kaputól) Kiss belövi a büntetőt. Egy percen belül vagyunk, Kállay Márk bevágja a fórt, már csak kilenc másodperc van hátra, és áll a bál.

Nyéki Balázs labdája vánszorog befelé a rövid saroknál, a gólbíró bent látja. A Vasas-kispad egyszerre ugrik a plafonig. Mátéfalvy Csaba kapusedző még a támadóidőt mutató órát is feldönti. Az ítélet azonban megmásíthatatlan (2–2).

Innentől kezdve nem sok babér terem a hazaiaknak, hosszú gólcsend köszönt rájuk. Páros kiállítás után Varga Dániel szökik meg, máris 2–3, majd Steinmetz Ádám bosszankodik, miután tökéletes ziccerben (lefordulás után) gyatrán a kapufa tövére teszi a labdát. Ha nem ő, hát jön Kállay előnyben (2–4), majd megint az idősebb Varga villan, szintén létszámfölényes helyzetben (2–5). A statisztika hibátlan: a piros-kékek mind a négy addigi fórjukat értékesítik.

Hiába a pihenő: a fővárosiak nagy türelemmel, tudatosan, jól védekezve, oldottan teszik a dolgukat, a különbség nőttön nő. Kállay passzát Steinmetz Ádám húzza be, Mátyás Zoltán bombája pedig végleg romba dönti a hazai terveket. Az Eger sorra adja el a labdákat. Jön a nyolcadik Vasas-találat, amelyet ki más – Varga Dénes jegyez. Pedig Steinmetz Ádám ekkorra már kipontozódik.

A tizenöt percig tartó egri gólínséget Gór-Nagy Miklós enyhíti, de késeinek tűnik a találat. Miközben Kuncz Tamás is végleg kénytelen elhagyni a medencét, némi esélyt érez a Brendon, idegessé válik a találkozó. Főként az utolsó negyedben, amikor 8–4-nél Sören Mackeden is bevág egy ötméterest, ám a vendégek – ahogy kell – ölik az időt. Így hiába van csaknem öt percük az egrieknek, nem tudnak előbbre jutni (időkérés után is kihagyják a fórt), Vindisch Ferenc büntetője pedig az utolsó döfés. Eldől, hogy az elődöntőben 2–2-nél, a Komjádi uszodában folytatódik a két csapat párharca. ---- M ---- &