Eddig Ocskay Gábor az ász

Amler Zoltán, Szűcs MiklósAmler Zoltán, Szűcs Miklós
2006.03.14. 00:44
Az újabb fehérvári négyes (4–0) után összesítésben 2–1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban az Alba Volán-FeVita. Az Újpestnek azonban kedden esély kínálkozik az egyenlítésre, hiszen hazai környezetben sokkal jobban megy neki.
Nem véletlen, hogy Ocskay Gábor viseli a legeredményesebb hokist jelzô sárga sisakot a Volánban: a válogatott centernek a három meccsen hat pont f?zôdik a nevéhez
Danis Barna
Danis Barna
Nulla, öt, nulla. Egyszer gólképtelen az UTE, máskor gólzáport rendez, hogy ezután –igaz, legalább már kapura veszélyes játékkal – ismét lenullázza magát. A hullámzó teljesítmény oka a környezetben rejlik, amint Ancsin János szakvezető fogalmazott: „Székesfehérvárott rendkívül nehéz az ellenfelek dolga, mi eddig képtelenek voltunk megoldani a feladatot. Otthon azonban teher nélkül képes játszani a csapat, így más arcát mutatja.”

Ha ebből indulunk ki, a felek keddi, negyedik összecsapásán kifejezetten élvezetes csatára van kilátás, nem véletlen, hogy Pat Cortina, a Volán mestere kiemelte: „A Megyeri úti vereség után rendkívül bosszús volt a társaság, nagyon felspannolta magát. Ez látszott is az újabb hazai meccsen, amelyen okosan nem a góllövésre koncentrált, hanem a jó játékra. Ez nagy különbség. Ezúttal viszont ellenfelünket doppingolja a visszavágás vágya, azaz nagyon résen kell lennünk.”

Az újpesti kapuban várhatóan hosszú idő után újra Bernei Gergely kezd: a válogatott harmadik számú kapusa Székesfehérvárott felettébb nehéz helyzetben, hatalmas Volán-fölény közepette 0–3-nál lépett jégre, de megállta a helyét. Önbizalmának feltétlen jót tett a fehérvári másfél harmad – a fővárosi trénerkettős pedig örülhet, mert Bernei mellett Sájevics András is bebizonyította, lehet rá számítani. Persze a kapusoktól gólokat nem várhatnak, a nagy kérdés, hogy ezúttal mivel rukkol ki Ladányi Balázs. Mert nem lehet vitás, az Újpestnek csak akkor lehet keresnivalója, ha klasszisa (akit gyakran külön őriznek) emberefelettit nyújt, mint a második találkozón tette. A túloldalon az első sor támadótriója a nyerő, a Kovács Csaba, Ocskay Gábor, Palkovics Krisztián hármas eddig megállíthatatlan – vajon így folytatja?

Ocskay Gábor: mindenhonnan veszélyes!

A Volán centere, Ocskay Gábor tarthatatlan: amint az ábrán is látszik, a három meccsen az ellenfél harmadának összes szegletéből képes volt pontot szerezni, mindegy hol tartózkodik, veszélyes a kapura.
  • 1. mérkőzés, 19. perc: élesen belőtt koronggal hozza helyzetbe Palkovicsot
  • 1. mérkőzés, 49. perc: kettős előnyben passzol ismét Palkovicsnak
  • 2. mérkőzés, 4. perc: középen kilépve lő Sájevics lába között a kapuba
  • 2. mérkőzés, 18. perc: a Sájevicsről kipattanó korongot közelről emeli be
  • 3. mérkőzés, 23. perc: jól látja meg a középen egyedül árválkodó Palkovicsot
  • 3. mérkőzés, 31. perc: fordulásból húzza be a korongot a jobb felső sarokba