Előny volt a hazai pálya

Lasztoméri András, Varga CsabaLasztoméri András, Varga Csaba
2006.03.13. 02:41
Nemcsak Pécsett, hanem Miskolcon, a Városmajor utcában és Szolnokon is magabiztos hazai siker született az alapszakasz záró körében. Ami a miskolci meccset illeti, találkozó első szakaszától eltekintve végig vezetett a Diósgyőr, amely lendületesebb, meggyőzőbb volt.
A BSE az első tíz percben elsőrangúan védekezett, mindössze két pontot engedélyezett a Zala Volánnak. Folytatásban is megmaradt a tíz pont körüli különbség a felek között. Szolnokon jól játszottak a házigazdák az első húsz percben. A fordulást követően megállt a hazai pontgyártás, a Szekszárd jól működő zónavédekezése nem ízlett a szolnokiaknak; tíz pontnál közelebb azonban nem tudtak kerülni ellenfelükhöz.

DKSK-MISKOLC-SZEVIÉP-SZEGED 72–52 (20–17, 20–8, 13–12, 19–15)
Miskolc, 600 néző. V: Szabó Gy., Fekete
DKSK: ENGLERT 13/3, Djelmis 7, FÜRÉSZ E. 16, Ambrus 7, KELLER 7. Cs: Fodor 8/6, Imbergerová 14/6, Szamosi. Edző: Tapodi Péter
SZEGED: Török 13/3, IZSÁK 11/6, Szlimák 5/3, Russai 8, KAJDACSI 12. Cs: Pungor 3/3, Fülöp. Edző: Domokos Mihály
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 7. p.: 7–13. 8. p.: 16–15. 12. p.: 20–22. 13. p.: 25–22. 18. p.: 40–25. 27. p.: 44–30. 33. p.: 57–41. 37. p.: 70–46
Kipontozódott: Izsák (35. p.), Fürész E. (38. p.), Kajdacsi (40. p.)

Mestermérleg
Tapodi Péter:
– Támadásban időnként látszott a tétnélküliség okozta koncentrációhiány. Ugyanakkor a védekezésünk végig masszív volt.
Domokos Mihály: – Két kulcsjátékosunkat nélkülözve is volt tartása a csapatnak. Az eladott labdából kapott elkerülhető kosarak az ellenfél malmára hajtották a vizet. Jobb helyzetkihasználással szorosabbá tehettük volna a meccset.

BSE-ESMA-ZALA VOLÁN-ZTE 61–55(21–2, 14–19, 11–13, 15–21)
Városmajor utca, 150 néző. V: Forrai, Frányó
BSE: FÜRÉSZ D. 14/6, Hagara 6, KOSJÁR 4, PAPP 17, Chones 11. Cs: Andó 6, Musovics 3, Vida. Edző: Farkas Sándor
ZTE: NÉMETH B. 11, Szőke 4, Szélesy 2, Moua 11, LIBICOVÁ 15. Cs: HELLER 10, Hedgepeth 2, Ambrus. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–0. 8. p.: 17–0. 13. p.: 25–10. 18. p.: 31–17. 24. p.: 39–25. 33. p.: 51–40. 38. p.: 55–49

Farkas Sándor:
– Az első negyed után azt hittük, hogy már nincs semmi dolgunk.
Bencze Tamás: – A második negyedben felébredtünk, és bebizonyítottuk, hogy Budapesten sem vagyunk esélytelenek.

SZOLNOKI NKK-ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 89–72 (30–19, 23–18, 14–18, 22–17)
Szolnok, 300 néző. V: Téczely, Kapitány
SZOLNOK: HARTMAN 13/3, Somogyi 10/3, FARKAS 10, MAKSZIMOVICS 30/12, HORTI 8. Cs: Tajkov 2, Hegedűs 6, Szalay 6/3, Sonyák 4, Kmézics, Tóth A. Edző: Gálos László
SZEKSZÁRD: Hofmann 10, Tamás 8, TÓTH ZS. 18/3, Lódi 8, VARDA 21/3. Cs: Vescan 2, Czukor 5/3, Tamis. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 19–9. 15. p.: 39–28. 25. p.: 57–45. 35. p.: 77–59
Kipontozódott: Hofmann (38. p.), Tóth Zs. (39. p.)

Gálos László:
– Méltóképpen zártuk az alapszakaszt, örülök, hogy egy ponttal többel győztünk, mint amennyivel kikaptunk Szekszárdon.
Ujhelyi Gábor: – A sok sérültünk miatt már annak is örülnünk kell, hogy ennyire futotta az erőnkből.