Taroltak az esélyes házigazdák

Thékes István, Szirmai GyörgyThékes István, Szirmai György
2006.03.04. 01:50
A szegediek Ilyés Ferenc vezérletével szórakoztatták a közönséget. A csereként a helyére álló Nenad Perunicsics is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Újvárosban jól kezdett a PLER, de negyedóra után a Dunaferr átvette az irányítást. A második félidőben hazai örömjátékot láttunk. Fantasztikusan küzdöttek a Dunaferr ifjú titánjai. A csata megkoronázása volt a parádésan védő Richard Stochl saját kapujából elért találata.

PICK-SZEGED - NYÍREGYHÁZA KSE 44–23 (24–11)
Szeged, 1000 néző. V: Szegedi, Unyatyinszki
SZEGED: SZENTE – Bendó 4, Djurkovics, ILYÉS 12, Matics 4 (1), Herbert 1, Andjelkovics 3. Cs: Kiss O. (kapus), Krivokapics 3, Bakos D. 1 (1), PERUNICSICS 7, Berta 2, LENDVAY 4, Vadkerti 3. Edző: Kovács Péter
NYÍREGYHÁZA: Pramuk – Nagy Cs. 2, Jurko 5, Kalous 4, Jano 4, Oláh, Kleis 2 (1). Cs: Lencsés (kapus), Tarnavölgyi 2, Medve 2 (2), Varga Zs. 1, Varga L. 1, Kopco, Djuricsin. Játékosedző: Jano Pál
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–2. 8. p.: 5–3. 19. p.: 14–6. 24. p.: 19–9. 53. p.: 39–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3

Mestermérleg
Kovács Péter:
– Túl nagy volt a különbség, ezért nehéz értékelnem a mérkőzést.
Jano Pál: – Gyenge napot fogtunk ki, s tökéletesen működött a szegedi gépezet.

DUNAFERR SE - PLER 35–19 (17–11)
Dunaújváros, 1000 néző. V: Ágnecz, Sipos
DUNAFERR: STOCHL 1 – Gúnya 6, VUJIN 8 (2), KUKUCKA 3, Zubai 3, CSÁSZÁR 6 (3), Törő 2. Cs: Kovács R. (kapus), Kemény, Rosta 1, DÉNES, Grebenár 1, Nagy K. 3 (2), Sándor 1. Edző: Imre Vilmos
PLER: MELUS – Harsányi 6, Kocsi 1, Dobó, Frey T. 5 (2), Józsa M. 1, Forgács. Cs: Novák (kapus), Kotormán 1 (1), Szabó P. 3 (1), Bakos, Juhász 1, Molnár, Rév M. 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 18. p.: 8–8. 37. p.: 21–12. 51. p.: 28–15
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/4